Žižkov nevyhrál ani v Opavě

Domácí tvrz opavských fotbalistů zůstává v letošní sezoně stále nedobyta. Slezský FC v desátém kole remizoval 1:1 s Viktorií Žižkov, která naopak už sedm kol v řadě nepoznala chuť vítězství. Bod pro Pražany zajistil útočník Oravec, jehož branka zároveň po 409 minutách ukončila žižkovský střelecký půst.

Závěr duelu dopískal místo zraněného sudího Hlaváče první asistent Filípek. V hustém dešti se o záludnosti mokrého terénu přesvědčili hosté už v páté minutě. Pšeničného centr se po trávě nevyzpytatelně svezl křížem pokutového území až k Pospěchovi, který bleskurychle zpracoval míč a pohotově jej umístil ke vzdálenější tyči.

Žižkovští byli nebezpeční i bez svého distancovaného kanonýra Pikla. Opavský gólman Vašek prokázal výtečnou formu nejprve při voleji Chihuriho a posléze si poradil také s jedovatým pokusem Ščasného. Vyrovnání se zrodilo až z třetí příležitosti Pražanů. Středem opavské obrany pronikl Oravec, a i když si Vašek na jeho ránu sáhl, míč doskákal do sítě.

Žižkov se z ligové branky radoval po 409 minutách. Na obtížném terénu měli více ze hry po změně stran domácí. Pokutové území protivníka zasypali po standardních situacích řadou nakopávaných míčů, ale Pižanowski nemusel vážněji zasahovat. Jen v 64. minutě mu dal zabrat Svitákův trestný kop.

Zápas dopískal čárový

Zápas měl kuriózní tečku. V druhé minutě nastavení si hlavní rozhodčí Hlaváč při sprintu na půlicí čáře poranil achillovku a po desetiminutové přestávce utkání nakonec jako hlavní arbitr dopískal asistent Filípek.

Opavský trenér Tomáš Matějček si všiml, že hra Žižkova šla proti posledním zápasům nahoru. "Viktorka tady podala kvalitní výkon a proti minulým utkáním se zlepšila. Pro oba týmy to byl těžký zápas. Chtěli jsme vyhrát, ale nevyšlo to," povzdechl si Matějček.

"V závěru jsme mohli Janouškem rozhodnout, bereme ovšem i bod," sdělil trenér Žižkova Václav Hradecký. "Zaskočila nás rychlá branka, při níž jsme udělali tradiční chybu. Potom jsme se začali zvedat, dostávat se do hry a nakonec i vyrovnali. Ve druhé půli se role vyměnily a více ze hry měla Opava. Velké problémy nám dělaly její nakopávané míče, ale ubránili jsme se," dodal Hradecký.

FC Opava - Žižkov 1:1
Poločas 1:1. Branky: 5. Pospěch - 37. Oravec. Rozhodčí: Hlaváč - Filípek, Krátký. ŽK: Sviták, Jašek, Horňák - Mlejnský, Sabou. Diváci: 3715.
Opava: Vašek - Jašek, Tichota, Sviták - Metelka, Dort (57. Kulig), Horňák, Baránek, Pšeničnyj - Pospěch, Faldyna (70. Rilke). Trenér: Matějček.
Žižkov: Pižanowski - Buryán, Mlejnský, Klimpl, Mikulík - Ščasný, Sabou, Prášil (66. Janoušek), Dirnbach - Oravec, Chihuri. Trenér: Hradecký.