Rubriky:

1. liga

Slovácko bude zachraňovat ve fotbalové lize trenér Soukup

18. dubna 2010 17:30 - UHERSKÉ HRADIŠTĚ

U fotbalistů Slovácka skončil kvůli špatným výsledkům trenér Josef Mazura. Do konce sezony povede mužstvo ohrožené sestupem z první ligy sportovní ředitel Miroslav Soukup, bývalý kouč úspěšné reprezentační dvacítky, s níž vybojoval v roce 2007 stříbrné medaile na mistrovství světa.

 

čtk

O změně rozhodlo představenstvo klubu na dnešním mimořádném zasedání po sobotní domácí remíze 1:1 s Bohemians 1905. Slovácko na jaře jen dvakrát vyhrálo a v tabulce mu patří čtrnácté místo tři body nad sestupovými pozicemi. Patnácté Kladno může rozdíl zmenšit v dnešním utkání na hřišti Slavie.

Mazura, jenž v pátek oslaví 54. narozeniny, vedl tým z Uherského Hradiště od začátku loňského roku. Loni v prosinci s ním vedení prodloužilo smlouvu do konce roku 2010, přestože mužstvo bylo prakticky v totožné situaci jako nyní.

"Mazurovu smlouvu jsme na zasedání neřešili. Předpokládám, že dojde ke vzájemné dohodě. Prioritou je pro nás nyní záchrana," řekl ČTK tiskový mluvčí Slovácka Aleš Mazurek.

Bývalý kouč Zlína, Brna a Drnovic převzal tým v druhé lize v době, kdy mu rovněž hrozil sestup. Pod Mazurovým vedením Slovácko nakonec obsadilo desáté místo a následně zamířilo do nejvyšší soutěže, když koupilo licenci od postupující Čáslavi.

Čtyřiačtyřicetiletý Soukup přišel do klubu letos v lednu. Jako trenér působil naposledy u reprezentace Egypta do 20 let, s níž loni na podzim startoval na mistrovství světa. V první lize bude v roli hlavního kouče nováčkem.

"Věříme, že tento krok bude pro tým novým impulzem a závěr ligy zvládneme," uvedl Mazurek s tím, že Soukup měl možnost seznámit se s děním v klubu. "Proto jeho přechod do nové funkce nebude dramatický. Nyní nás čeká hned v příštím kole nesmírně důležité utkání v Kladně," dodal mluvčí.

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..