1. liga

25. dubna 2010 19:22 - OLOMOUC

Fotbalisté Olomouce si poradili se Slavií a díky třem gólům ze závěrečných pětadvaceti minut ji porazili 3:1. Mistr nechal před pohárovou odvetou s Jabloncem odpočívat všechny opory, ale poločas přesto vyhrál po první ligové trefě Ivanovského. Sigma však po obrátce přidala a převahu korunovala třemi góly. Dvakrát se trefil střídající Hubník, jednou Šultes, který se devátou trefou dotáhl na spoluhráče Ordoše na druhém místě tabulky střelců.

Vladislav Galgonek, ČTK

Souboj dvou celků, které se upínají na úspěch v domácím poháru, před semifinálovými odvetami vzali prestižněji domácí. Slavia totiž přivezla na Hanou ze zdravotních a disciplinárních příčin silně kombinovaný výběr bez všech opor, přesto byl první poločas překvapivě v její režii.

Sešívaným vázla realizace ve finální fázi, ve středu pole však kombinovali plynuleji a byli více u míče. Jediná dotažená akce jim stačila i na gól: Koreš se ve 24. minutě prohnal na pravé straně přes Dreksu a jeho přihrávku poslal z malého vápna Ivanovski za záda gólmana Drobisze, který se v olomoucké sestavě objevil poprvé od korupční aféry.

Sigma v úvodu vyloženě neměla den. Nedařila se jí mezihra a teprve ve 44. minutě oklamala slávistickou obranu kolmou přihrávkou Janotky, ale Vaniak se ranou Šultese z obtížného úhlu nenechal zaskočit.

Domácí se vzchopili až po změně stran. Zpřesnili kombinaci, zrychlili přechod do útoku, ale nejdříve si vynutili jen územní tlak. Po hodině hry už přišly i šance. Ordoš odmítl vyrovnání, když z několika kroků hlavou do sítě netrefil ideální centr Navrátila. Povedlo se to až po průniku Šultese, který kličkovanou v pokutovém území zakončil nepříliš tvrdou, zato umístěnou střelou ke vzdálenější tyči.

Olomoucký kouč Psotka vzápětí Šultese vystřídal, ale byl to prozíravý tah. Náhradník Hubník se už po čtyřech minutách dostal k hlavičce, která přes Vaniaka obloučkem zapadla do sítě. Nezkušený výběr mistra Sigmě v závěru nestačil. Po šťastném odrazu míče od Komárkových zad se deset minut před koncem do míče znovu opřel Hubník a Vaniak neměl nárok. Slavia utkání už jen dohrávala, trenér Cipro poslal do hry další tři nováčky z béčka.

SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha 3:1 (0:1)
Branky: 70. a 80. Hubník, 64. Šultes - 24. Ivanovski. Rozhodčí: Bílek - Drastík, Urban. ŽK: Šultes, Hubník - Tecl, Ivanovski, Mareš. Diváci: 6037.
Olomouc: Drobisz - Janotka, Dreksa, Komárek, Heidenreich - Bajer, Hořava - Petr (79. Schulmeister), Ordoš, Navrátil (74. Onofrej) - Šultes (66. Hubník). Trenér: Psotka.
Slavia: Vaniak - Dens, Hošek, Lafrance, Mareš - Kysela (75. Duranski), Ragued, Koreš, Trubila - Tecl (68. Zákostelský), Ivanovski (83. Hurka). Trenér: Cipro.

Časová osa: 1. liga