Sparta v dohrávce nenadchla, ale vyhrála

Výkonem, který měl daleko ke středečnímu vystoupení v Římě, zdolala Sparta v dohrávce nováčka z Plzně. Ten se na Letné snažil, ale zahodil spoustu šancí. "Do patnácté minuty jsme měli tři šance a dali gól. Pak jsme místo kombinace hráli pasivně," hodnotil vystoupení svých svěřenců trenér Sparty Jiří Kotrba.

Petr Podzemský z Plzně (na zemi) nezastavil Lukáše Zelenku ze Sparty.

"Zejména u těch hráčů, kteří byli výborní v Římě mi chyběla větši aktivita. Výsledek beru, hru ne," řekl Kotrba, jenž se kroutil v bolestech, neboť si na tréninku narazil žebra.

Sparta začala ve studeném odpoledni na kluzkém trávníku ve stejné sestavě i rozestavení jako ve středu v Římě a vzhledem k bleděmodrým dresům soupeře si tak mohla i připadat. První šanci měl po centru Flachbarta Pergl, ale zblízka hlavou minul branku.

Spartě chyběla přesnost

Sionko po krásném prostrčení Poborského pak trefil nohy Colceaga a ten zlikvidoval i Poborského dorážku. To už se hrálo převážně na polovině hostí a po centru Labanta Kováč gólovou hlavičkou k tyči korunoval technickou hru domácích.

Hosté však dokázali vyrovnat hru, ale hranice šestnáctky a zejména Hübschman byli většinou jejich konečnou. Z kopaček domácích se na dlouhé minuty vytratila přesnost. Přesto po rohu Poborského mohl přidat Sionko druhý gól, ale v rozhodujícím okamžiku podklouzl a s jeho ránou o chvíli později si gólman poradil..

Po změně stran mohli domácí zvýšit, ale Kincl ukopl míč Sionkovi a na brankové čáře zachránil Jos. Němec. Naopak na druhé straně nejprve netrefil Procházkovu přihrávku Kučera a ránu Jos. Němce Blažek vyrazil. Další tutovku hostí zazdili Kučera s Ježem.

Cipro: Opět jsme hloupě inkasovali

Na druhé straně si stejně počínal Jun, ale po obloučku Poborského už z brankové čáry hlavou neminul. Domácím minutu před tím zatrnulo, když do jejich šestnáctky pronikl Jos. Němec, ale Blažek ho vychytal.

Když už hra znovu upadala do průměru, měl na kopačce gól opět Jun, ale nadvakrát nedal. O chvíli později pro ofsajd sudí neuznal gól Kinclovi. Naopak po chybě Poborského a dlouhém sólu snížil Smíšek. Další šanci spálil Knapp.

Sparta odpověděla bleskově po akci Poborského a hlavičce Kincla. "Přijeli jsme Spartu potrápit a za určitých okolností i bodovat, ale zase jsme neproměnili několik šancí a dostali hloupé góly, jaké inkasujeme jenom my," konstatoval plzeňský kouč František Cipro.

Sparta vs. Plzeň 3:1
Poločas: 1:0. Branky: 13. Kováč, 63. Jun, 83. Kincl - 79. Smíšek. Rozhodčí: Puček - Kašný, Pustka. ŽK: Labant - Kukol. Diváci: 3593.
Sparta: Blažek - Flachbart (65. Michalík), Hübschman, Johana, Labant - Kováč, Pergl - Sionko (57. Jun), Zelenka, Poborský - Kincl (89. I. Gluščevič). Trenér: Kotrba.
Plzeň: Colceag - Procházka, Zakopal, Podzemský, Kukol - Jež (70. Knapp), Švějnoha, Barteska, Josef Němec - Smíšek, Kučera (61. Limberský). Trenér: Cipro.