Rubriky:

1. liga

Ondřejka oslavil 22. narozeniny vítězným gólem proti Boleslavi

1. května 2010 09:12 - UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Páteční dvaadvacáté narozeniny oslavil vítězným gólem. Útočník zachraňujících se fotbalistů Slovácka Václav Ondřejka zajistil jedenáct minut před koncem zápasu svému týmu výhru nad Mladou Boleslaví a notně tím posílil naděje moravského mužstva na záchranu v Gambrinus lize.

 

Josef Omelka, ČTK

„Bylo to po dlouhém autu. Dobře vím, do kterých míst Tomáš Abrahám obvykle míče hází. Balón se skutečně ke mně dostal a já jsem provedl všechno tak, jak jsem si vteřinu předtím předsevzal. Otočil jsem se s míčem a povedlo se mi zamířit přesně pod břevno,“ líčil šťastný Ondřejka.

Jeho radost byla o to větší, že zhruba dvacet minut předtím mnohem jasnější tutovku zahodil a navíc si málem dal za bezgólového stavu vlastní gól. „Brankář Míra Filipko, který chytal fantasticky, tomu naštěstí stihl zabránit. Bylo by hrozné, kdybych rozhodl o osudu utkání gólem do vlastní sítě,“ oddechl si po střetnutí Ondřejka, jenž v interní střelecké tabulce slováckého týmu už předstihl se šesti zásahy mnohem zkušenějšího Švancaru. „Není vůbec podstatné, kdo góly dává. Nejdůležitější je, abychom se zachránili. A Peťa mně často na moje trefy přihrává,“ tvrdil.

Petr Švancara nastoupil ke klíčovému duelu i přesto, že má bolestivě poraněnou ruku. „Moc mi pomohli doktoři ve Zlíně i náš klubový lékař a masér. Příliš jsem nevěřil, že budu moci hrát. Ruka mě sice pekelně bolela a trochu mě pochopitelně na hřišti limitovala, avšak vítězství všechny nesnáze přebilo,“ říkal spokojený Švancara, jenž prozradil, že si nechal dát v závěru za zdržování úmyslně žlutou kartu. „Budu chybět ve středu na Spartě, kde po pravdě nemáme tolik šanci na úspěch jako v následném domácím střetnutí s Příbramí, které bude pro nás znovu naprosto klíčové. A já se do něj snad stihnu trochu doléčit,“ přemítal.

Soukup smeká před výkonem Filipka

Největším slováckým esem v souboji s Boleslaví byl brankář Miroslav Filipko, který skvělými zákroky přiváděl hosty místy k zoufalství. „Zachytal nikoli na sto, ale na sto sedmdesát procent. Před jeho výkonem smekám,“ nechal se slyšet trenér celku z Uherského Hradiště Miroslav Soukup.

„Já bych to tak neviděl. Jednou podržím mužstvo já, podruhé někdo jiný. Mám obrovskou radost ze tří bodů, ale jásat v žádném případě nemůžeme. Čekají nás totiž ještě tři veledůležité zápasy. Budeme se snažit odvést v nich maximum. Pevně věřím, že ligu v Hradišti udržíme,“ svěřil se slovenský gólman. Filipko prozradil, že bude s velkým napětím čekat na víkendové výsledky Kladna a Českých Budějovic, které jsou vedle Slovácka dalšími adepty na druhé sestupové místo.

Rovněž druhý hrdina slováckého týmu Ondřejka dobře věděl, že jeho celek čeká na cestě za záchranou ještě pořádná šichta. „Na oslavu mé vítězné trefy ani narozenin teď pochopitelně není čas. Starší kluci mě jasně upozornili, jak se mám v sobotu a v neděli chovat. Pokud ale zůstaneme prvoligoví, po sezóně si všechno vynahradíme a obojí pořádně zapijeme,“ plánoval Ondřejka.

Čestmír Folk, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..