1. liga

Bálek dal první ligový gól, litoval ale dalších nevyužitých šancí

1. května 2010 19:36 - LIBEREC

Čtyřiadvacet zápasů čekal útočník Bohemians 1905 Vladimír Bálek na premiérovou trefu v první fotbalové lize. Své střelecké prokletí zlomil v sobotním duelu 27. kola v Liberci, kde pomohl "klokanům" k zisku cenného bodu za remízu 1:1. Po zápase ale litoval dalších nevyužitých šancí.

Radek Petrášek, ČTK

Bálek patřil k nejnebezpečnějším hostujícím hráčům. Vedle gólové hlavičky z 58. minuty mohl hned třikrát skórovat už v první půli, především dvě minuty před pauzou, kdy selhal zcela sám před domácím brankářem Hauzrem.

"Mrzí mě to, měl jsem těch šancí víc. Mohl jsem dnes dát další dva tři góly," řekl po zápase Bálek.

Z remízy měl smíšené pocity, neboť "klokani" poměrně dlouho sahali po třech bodech. "Škoda, že jsme nevyhráli. Mohli jsme mít klid od těch sestupových pozic, takhle to ještě pořád smrdí," pokračoval devětadvacetiletý útočník.

Bohemians mají tři kola před koncem jarní sezony třicet bodů a stále ještě nejsou definitivně zachráněni. Na předposlední Kladno, které má jeden zápas k dobru, drží šestibodový náskok. "Mrzí to, že jsme nezískali tři body, ale na druhou stranu bod zvenku se taky počítá. Teď zase jedeme ven a bylo by dobré, abychom získali zase aspoň bod," dodal Bálek s odkazem na příští kolo, v němž "klokani" ve středu zamíří do Příbrami.

Časová osa: 1. liga