Rubriky:

1. liga

Fanoušci Sparty vyjeli na fotbal do Ostravy v doprovodu policie

2. května 2010 13:08 - PRAHA

S výkřiky "Smrt Baníku" vyrazilo v neděli krátce po poledni rychlíkem Olše z pražského Hlavního nádraží přibližně 200 fanoušků Sparty na rizikový zápas první fotbalové ligy na hřišti Baníku Ostrava. Na odjezd, který se obešel bez větších problémů, dohlížely desítky policistů včetně členů speciální pořádkové jednotky a Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Část policistů cestuje přímo s fanoušky ve vlaku.

"Na akci v Praze je nasazena přibližně stovka policistů, rizikoví fanoušci jedou běžným spojem s připojenými pěti vagony určenými pro jejich přepravu," řekla ČTK mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Do akce v Ostravě bude nasazeno několik set policistů a ze vzduchu bude situaci monitorovat policejní vrtulník. Ostravský dopravní podnik pro sparťanské fanoušky přistaví k vlaku autobusy, kterými se mohou dopravit až ke stadionu. Policie je však připravena i na pochod rowdies. Odjezd fanoušků Sparty z Ostravy je naplánován na 23:30.

Zápas v Ostravě je vyprodaný. Lístky určené pro domácí fanoušky zmizely z pultů během osmi hodin. V Praze však byl zájem výrazně menší, z 500 se prodalo asi 120 vstupenek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..