Šlágr bitvu o mistrovský titul nevyřešil, Sparta veze z Ostravy bod

Vrchol 27. kola první fotbalové ligy bitvu o titul ještě víc zdramatizoval. Sparta remizovala 1:1 v Ostravě, takže nadále vede tabulku jen o skóre před Baníkem. Jablonec, který na Strahově rozstřílel Střížkov 4:0, ztrácí už jen bod a čtvrté Teplice dva... Slavia porazila Příbram a České Budějovice zdolaly Olomouc. Jihočeši tak udělali důležitý krok k záchraně.

Sparťanský kapitán Řepka si dává v Ostravě vlastní gól.

Jarní šlágr mezi Baníkem a Spartou nepoznal vítěze a situace v boji o titul se po remíze 1:1 tři kola před koncem vůbec nevyjasnila. Sparta zůstala v čele tabulky před nedělním soupeřem, který má o čtyři góly horší skóre. Třetí Jablonec však ztrácí už jen bod a Teplice dva.

Ostrava diktovala hru na vyprodaných Bazalech jen v úvodní čtvrthodině. Ke gólu ji však musela pomoci Sparta, když Lukešův centr lehce tečoval Řepka hlavou do vlastní sítě. Pražané však ve zbytku duelu měli více ze hry a větší aktivitu korunovali v 53. minutě vyrovnávacím gólem Kadlece.

"Pomýšleli jsme na bodový brejk. Ten se nepovedl, Spartě zůstala nula v kolonce porážek. Bod ale bereme. Hlavně chceme do pohárů, všechno je otevřené a budeme se rvát dál," řekl Miroslav Koubek, kouč Baníku. "Návrat na Bazaly jsem si užil, neprohráli jsme," konstatoval exostravský sparťan Libor Sionko. "Remíza vyhovuje Spartě, protože má o čtyři góly lepší skóre," tvrdil ostravský kapitán Martin Lukeš, přestože jeho tým čeká v závěrečných třech kolech přece jen papírově příjemnější los.

Jablonec si v klidu zatrénoval...

Remíza na Bazalech nahrála Teplicím, které v sobotu rozstřílely Kladno, a také Jablonci. Severočeši hladce přehráli k sestupu odsouzený tým Bohemians Praha a po výhře 4:0 ztrácejí jediný bod na vedoucí duo Sparta, Ostrava. Jablonci k triumfu nad Bohemians pomohly dvě trefy Tomáše Pekharta, jednou se prosadili Jiří Krejčí a David Lafata, který se trefil v pátém utkání za sebou a na jaře už poosmé.

Jestli Bohemians po bodovém odečtu od disciplinární komise před dvěma týdny slibovali, že dohrají nejvyšší soutěž důstojně, tak svůj záměr zdaleka nenaplnili a za půl hodiny už Jablonec mohl začít šetřit síly na finále Ondrášovka Cupu, do kterého se probojoval v týdnu přes Slavii.

Fotbalisté Českých Budějovic udělali výrazný krok k záchraně v první lize. Jihočeši udolali Sigmu Olomouc 2:1 a tři zápasy před koncem sezony se vzdálili předposlednímu Kladnu na rozdíl čtyř bodů. Teprve třetí domácí výhru v tomto ročníku zajistil Dynamu tři minuty před koncem střídající Ladislav Volešák.

Slávisté se po třech zápasech dočkali ligového vítězství. Porazili na domácím trávníku v Edenu Příbram 3:0. O tříbodovém zisku rozhodl neúspěšný obhájce titulu během osmi minut ve druhém poločase, kdy se trefili postupně Krajčík, Brazilec Dens a mladík Zákostelský. Pro posledně dva jmenované to byly první góly v nejvyšší soutěži.