1. liga

2. května 2010 17:48 - PRAHA

Fotbalisté pražské Slavie porazili v nedělním 27. kole hráče Příbrami 3:0, když všechny branky sešívaných spadly až ve druhém poločase. Domácí poslal nejprve do vedení Krajčík, nato se trefil i Dens a Zákostelský. Slávisté se bodově dotáhli na sedmou Mladou Boleslav, Příbram zůstala na desáté příčce.

Michaela Říhová, Právo

V Edenu, kde se proti sobě postavil osmý a desátý celek ligy, byl k vidění hodně otevřený fotbal. V prvním poločase však ještě bez gólového efektu. Poprvé se mezi střelce mohl zapsat hostující Pilík. Ten ovšem stejně jako slávista Milan Černý a příbramský Hušbauer na druhé straně hřiště svou šanci nevyužil.

Ve 20. minutě dal o sobě po zahraném rohu vědět slávista Hubáček, jehož střelecký pokus letěl jen těsně nad břevno branky Středočechů. Po půlhodině zápasu se ve dvou velkých šancích ocitl středopolař sešívaných Jaroslav Černý, kterému ovšem byla branka soupeře ještě také zakletá.

Góly tak přinesl až druhý poločas. V 54. minutě opět Jaroslav Černý posunul míč z přímého kopu na Matěje Krajčíka, jenž dělovkou Krbečka v brance Příbrami překonal. Netrvalo dlouho a domácí vedli už o dvě branky. Středočeši první útočný nápor sešívaných sice odrazili, ale na doraženou střelu Dense už zareagovat nedokázali.

Jen osm minut dělilo první a třetí slávistickou branku. V 62. minutě střílel na hostující branku Milan Černu, jeho pokus pak za Krbečka usměrnil svou premiérovou ligovou trefou Jan Zákostelský.

SK Slavia Praha - 1. FK Příbram 3:0 (0:0)
Branky: 54. Krajčík, 57. Dens, 62. Zákostelský. ŽK: J. Hošek, Janda, M. Černý, Ivanovski - Nohýnek, Borek. Rozhodčí: Hrubeš, Slavík, Tacina. Diváci: 4799.
Slavia: Vaniak - Hubáček, Hošek, Trapp, Krajčík - J. Černý, Ragued, Zákostelský, Dens - Janda, M. Černý
Příbram: Krbeček - Štochl, Pleško, Borek, Plašil - Hušbauer, Rodrigues, Nohýnek, Pilík - Fantiš, Huňa.