Jeden ze tří kroků zbývajících k zisku mistrovského titulu fotbalisté Sparty zvládli. Doma porazili silně oslabené Slovácko a sérii ligové neporazitelnosti protáhli na 31 zápasů. Vzhledem k vývoji v tabulce si potřebovali také vylepšit skóre. Vyhráli 4:0, ale Baníku v tomto směru moc neutekli.

Sparťanský útočník Bony Wilfried se raduje z branky, kterou vstřelil Slovácku.

Zatímco domácí nastoupili bez vykartovaného Hohenedera, hosté byli oslabeni mnohem více. Trest za žluté karty odpykávali jejich nejnebezpečnější ofenzivní fotbalisté Švancara, Fujerik i Ondřejka, další fotbalisty včetně brankáře Filipka, obránce Kubáně či záložníka Korduly nechal trenér Miroslav Soukup odpočívat, aby se nevykartovali před klíčovým domácím zápasem s Příbramí, jemuž Slovácko podřizuje vše...

Sparta měla šanci hned ve druhé minutě, Kucka však vlastním tělem paradoxně zastavil míč směřující do branky z kopačky Kadlece. Slovácko pohrozilo hlavičkou Nečase, skóre ovšem otevřel Wilfried. Útočník z Pobřeží slonoviny prokázal mimořádnou stabilitu, ustál dva fauly, proběhl s míčem až před vápno a střelou k tyči své dílo dokončil. Jen chvíli poté měl po centru Pamiče další šanci, tentokrát však hlavičkoval nad. Letenským pak zatrnulo po hrubce mladého Chorvata, který vysunul proti vlastní bráně Nestorovskiho. Ten však vystřelil jen slabě do Kozáčikových rukavic. Druhý gól tedy padl opět do sítě Slovácka, protože na tečovanou střelu Žofčáka nemohl Vašek dosáhnout. Těsně před přestávkou trefili hosté břevno.

V nástupu do druhé půle vyslal gólovou hlavičku Wlifried, na brankové čáře ji však zastavil Cleber. Sparta za dalšími brankami nešla dost důrazně, navíc další tutovku Kušníra zblokoval znovu Cleber. Letenskou letargii ukončil až osvědčený střelec. Žofčák načechral přímý kop a Wilfried se před brankou hlavou prosadil. O čtvrtý gól se po centru Zemana znovu hlavou postaral Kušnír. Vzhledem k výhře Baníku v Kladně to však žádné velké vylepšení celkového skóre nepředstavuje.

Sparta Praha - Slovácko 4:0 (2:0)
Branky: 15. a 78. Wilfried, 30. Žofčák, 86. Kušnír. Rozhodčí: R. Hrubeš - Dobrovolný, Marek. ŽK: Zeman - Abrahám, Vašek. Diváci: 8849.
Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Sionko (57. Zeman), Žofčák, Kucka (60. Kladrubský), Vacek, Kadlec (81. Třešňák) - Wilfried. Trenér Jozef Chovanec.
Slovácko: Vašek - Abrahám, Kuncl, Formánek, Němčický - Nečas (85. Hlůpik), Valenta, Zelenka (55. Svízela), Randa, Cleber - Nestorovski (71. Stráník). Trenér Miroslav Soukup.