Rubriky:

1. liga

Baník ví, že lepší skóre než Sparta nenahrabe. Proto věří, že pomoc přijde ze severu

7. května 2010 12:17 - OSTRAVA

V jednom mají ostravští fotbalisté před rozhodujícími partiemi v honbě za titulem jasno - pětigólové manko na Spartu se v posledních dvou zápasech smazat nedá. „Takové skóre, abychom se před Pražany dostali, prostě proti Mladé Boleslavi a Příbrami nahrabat nemůžeme. A to přesto, že všichni tvrdí, že máme lehčí los než oni,“ uvědomuje si Mario Lička, stejně jako jeho spoluhráči, že manko ve skóre Baník moc a moc limituje.

 

Milan Malíček, Právo

Ostravské naděje se proto upínají k Liberci. K Teplicím také, to se ví, mnohem reálnější však je, že by Sparta mohla o body přijít v sobotu pod Ještědem, kde se jí v posledních letech nedaří.

Vzývají pomoc ze severu

„Věříme, že tam klopýtne. Anebo že v poslední kole na Letné překvapí Teplice, jimž jde pořád o účast v Evropské lize,“ netají Mario Lička, jak moc Baník spoléhá na pomoc severočeských týmů.

„Jenže ze všeho nejdřív musíme zvládnout naše zápasy. Vyhrát je, nikoli myslet na to, že v nich nahrabeme skóre,“ dodává.

Radost fotbalistů Baníku Ostrava po výhře v Ďolíčku. Vpředu Radim Řezník.Budou fotbalisté ostravského Baníku podobně jásat i po posledním ligovém kole?foto: Právo/Michaela Říhová

„Stihnout se sice dá všechno, ale těžko nastřílíme Mladé Boleslavi a Příbrami tolik gólů, abychom se před Spartu v případě bodové rovnosti dostali,“ souhlasí se spoluhráčem i brankář Vít Baranek, jenž se v závěru jara dostal do náramné formy a i jeho zásluhou je Baník stále ve hře o titul. „Jde to mančaftu, jde to i mně. V tom je celé tajemství mé formy,“ odmítá Baranek superlativy, jež se na něho snášejí.

I on samozřejmě myslí na titul, od něhož Baník dělí dvě výhry a pochopitelně nutnost pořádně si vylepšit skóre, jež by v případě bodové rovnosti mezi Spartou a Ostravou po třicátém kole rozhodovalo a které má nyní Baník o pět branek horší než Pražané.

Co rozhoduje v případě bodové rovnosti
1. Počet bodů ze vzájemných zápasů
2. Rozdíl skóre ze vzájemných zápasů
3. Větší počet vstřelených gólů ze vzájemných zápasů
4. Brankový rozdíl ze všech zápasů
5. Větší počet vstřelených gólů ze všech zápasů
6. Dodatečné utkání

Za kabaret přejí Slovácku sestup

„Proto přeji Slovácku, aby vypadlo z ligy. Za karetní kabaret, který předvedlo před zápasem na Spartě, by si to zasloužilo,“ naráží ostravský stoper Aleš Neuwirth na nedůstojné vystoupení Slovácka ve středečním 29. kole na Letné, k němuž hosté nastoupili v podstatě s rezervou a nechali si dát čtyři góly.

Miroslav Koubek, trenér Baníku Ostrava.Miroslav Koubek, trenér Baníku Ostrava.foto: Vlastimil Vacek

„My na takové dárky spoléhat nemůžeme, všechno si musíme vydřít sami. Proto je směšné poslouchat, že máme lehčí los než Sparta. Vždyť hrajeme s Mladou Boleslaví, která tři poslední zápasy prohrála a čtvrtou porážku v řadě si nebude chtít dovolit, v posledním kole jedeme navíc do Příbrami, proti níž vůbec hrát neumíme. Ostatně, na podzim jsme s ní vypadli v osmifinále z domácího poháru,“ brání se ostravský kouč Miroslav Koubek tvrzení, že jeho Baník má cestu k primátu mnohem schůdnější než Sparta.

Nejdřív musíme vyhrát, opakuje Koubek

Nad eventualitou, že by nakonec o titulu skutečně rozhodovalo skóre a že by jeho tým mohl o ligový primát kvůli pár gólům přijít, nechce vůbec uvažovat.

„Nejdříve musíme vyhrát dva zápasy, jež nás čekají a které jsou základními stavebními kameny, abychom mohlo na titul vůbec pošilhávat,“ říká resolutně.

Zato hráčům se případný zmar v hlavách honí. „Samozřejmě že se to stát může, takový je fotbal. Zklamání by pochopitelně zavládlo velké a ani útěcha, že jsme odvedli dobrou práci, by nepomohla. Pořád však věříme, že k takovéto eventualitě nedojde,“ vzývá fotbalového Pánaboha Mario Lička.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..