ČESKÉ BUDĚJOVICE

Fotbalisté Brna zvítězili v utkání 29. ligového kola v Českých Budějovicích 3:1 a ukončili sedmizápasovou sérii bez výhry. Jihočechy sice poslal krátce po pauze do vedení Tomáš Sedláček, ale hosté díky střídajícímu Luďku Pernicovi, který se dočkal prvních dvou branek v nejvyšší soutěži, v závěrečné čtvrthodině v rozmezí tří minut skóre otočili. Pojistku přidal další střídající hráč Tomáš Okleštěk.

Jihočeši ve středu oslavili záchranu a jejich trenér Jaroslav Šilhavý proto nasadil proti Brnu dva mladíky. Ligový debut si odbyl bek Novák, který ve středu obrany nahradil obvyklé stopery Horejše s Hunalem.

I hostům jde již delší dobu jen o čest, a tak se na Střeleckém ostrově hrál velmi vlažný a ospalý fotbal s minimem zajímavých situací před oběma brankami. Jako první zahrozilo Dynamo. V deváté minutě centroval z levé strany Jasanský, ale Sedláček na míč těsně nedosáhl.

Na opačné straně Kučera kontroloval Šuralovu ránu do boční stě. Stejný brněnský hráč hledal po půlhodině hry Dostálka, před nímž stihl odvrátit debutant Novák.

Zajímavější věci se začaly dít až po změně stran. Ve 49. minutě byl rychlonohý Jasanský u balonu dříve než gólman Doležal, dokázal ho obejít, ale následný centr na Sedláčka neprošel.

O dvě minuty později už ovšem stejná spolupráce v domácím dresu zafungovala na jedničku. Jasanský odcentroval z levé strany a nabíhající Sedláček otevřel skóre.

Na poslední čtvrthodinu by Dynamo nejraději zapomnělo. V 75. minutě zacentroval Kalabiška z levé strany, Rabušic prodloužil na střídajícího Pernicu a ten pohotově vyrovnal.

O tři minuty později pak stejný hráč otočil skóre, když doklepl do sítě rohový kop z levé strany. Čtyři minuty před koncem dal pečeť na hostující triumf další střídající hráč Okleštěk. Dynamo se s vlastními fanoušky rozloučilo první jarní porážkou doma.

Dynamo České Budějovice - 1. FC Brno 1:3 (0:0)
Branky: 51. Sedláček - 75. a 78. Pernica, 86. Okleštěk. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Košec. ŽK: Černák, Žižka, Leština - Cupák. Diváci: 2715.
Č. Budějovice: Kučera - Leština, Žižka, Novák, Krob - Hudson, Černák, Otepka (56. Volešák), Benát, Jasanský (79. Mezlík) - Sedláček (74. Meszároš). Trenér: Šilhavý.
Brno: Doležal - Jílek (54. Pernica), Dvorník, Trousil, Husár - Cupák, Dostálek, Huška (46. Okleštěk), Kalabiška - Šural (88. Šamánek), Rabušic. Trenér: Beránek.