Rubriky:

1. liga

Vaniak ještě končit nechce, definitivně rozhodne nový trenér

16. května 2010 12:25 - MLADÁ BOLESLAV

Brankář Martin Vaniak už měl čekat na fotbalový důchod a doufat, jestli vůbec dostane šanci se v posledním ligovém kole rozloučit, ale místo toho zažil další veletoč a je z něj zase klíčová postava Slavie. Poslední zápas v Mladé Boleslavi změnil ze smutného loučení ve vlastní akrobatickou show a poté řekl, že si zřejmě kariéru ještě o rok prodlouží.

"Ve středu jsme byli na pohovorech a náš sportovní ředitel mi říkal, že by se mnou chtěli smlouvu prodloužit. Sezónu normálně začnu s mužstvem a definitivně to rozhodne nový trenér," uvedl Vaniak. Stávající smlouva mu přitom vyprší na konci června, a tak začne letní přípravu jako amatér. "Nechávají to na začátek příští sezóny, ale podobně to má víc hráčů," dodal.

I když prý závisí definitivní rozhodnutí na novém trenérovi, podle všech náznaků se jeho kariéra zřejmě neuzavře. Po zápase v Mladé Boleslavi normálně odešel ze hřiště do kabiny, žádné loučení, žádné bilancování. "Teď je zájem o to, abych zůstal v kádru. Jestli budu jednička, dvojka nebo trojka, to neřeším," řekl Vaniak.

Ještě začátkem roku se přitom na konec kariéry chystal. "Pořád jsem byl dvojka nebo trojka a už jsme byli předběžně domluvení, že bych v klubu zůstal, ale jako normální zaměstnanec. Pak se ale věci změnily," vyprávěl s poukazem na turbulentní jaro, které Slavia prožila.

Lotyš Deniss Romanovs v brance "hořel", slovenský reprezentant Štefan Senecký taky. A pak navíc odešel kouč Karel Jarolím, který oběma cizincům dával přednost. Jakmile tým převzal František Cipro, Vaniak se z branky prakticky nehnul a do konce ligy odchytal všech osm zápasů.

Vzepřel se svému věku

A v posledním zápase se Vaniak definitivně vzepřel svému věku. Když to boleslavští střelci zkusili zpoza vápna, jejich rány vytahoval z koutů branky s kočičí mrštností, při střelách zblízka zase prokazoval výborné čtení hry i dobré reflexy. Bezmocný byl jen proti ráně Chramosty ze sedmi metrů do tyče, jinak předvedl naprosto suverénní výkon.

Jakoby mu ani nebylo devětatřicet. "Ba ne, příští sezóna by měla být opravdu poslední. Ten věk už teď je takový...," usmál se Vaniak.

Ligový rekord v dlouhověkosti má od minulého týdne hodnotu 40 let, tři měsíce a 10 dnů. V držení ho má nyní útočník Dalibor Slezák z Bohemians 1905. Aby ho překonal, bude Vaniak potřebovat odchytat jeden zápas v jarní části. "Jasně, že to motivuje. Navíc by se to mohlo povést, teď budeme hrát jen ligu, ubude zápasů a budu se moct líp nachystat," uzavřel.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..