Rubriky:

1. liga

Ostrava stále nemá jasno o místu pro nový stadión Baníku

26. května 2010 14:02 - OSTRAVA

Ostravští zastupitelé ve středu opět nerozhodli, kde bude stát nový městský fotbalový stadión pro Baník Ostrava. Ve hře stále zůstávají dvě varianty - novostavba v Ostravě-Svinově a rekonstrukce Městského stadionu ve Vítkovicích.

Primátor Petr Kajnar (ČSSD) po jednání zastupitelů sice uvedl, že město směřuje k variantě Svinova, definitivně však rozhodnuto není.

Současný stadión Baníku na Bazalech má řadu nedostatků a už za dva roky nebude vyhovovat některým normám projektu ČMFS Stadióny 2012. Už nyní má klub udělenu výjimku kvůli absenci vyhřívaného trávníku.

Městští radní už loni v lednu rozhodli, že se stadión bude stavět ve Svinově, později se ale ukázalo, že politici nejsou jednotní. Hovořilo se o tom, že největší neshody panovaly mezi zastupiteli z ČSSD.

Podle Kajnara se během přípravy stadiónu ve Svinově může objevit nějaký problém a ukáže se, že tato varianta je neprůchodná. "Tak si vlastně necháváme otevřené dveře i v druhé variantě, to je varianta Vítkovice," podotkl Kajnar.

Za dva roky se to prý stejně nestihne

Primátor odmítá, že by se kvůli krokům města příprava výstavby stadiónu zbytečně protahovala. Už nyní však začíná být zřejmé, že dostavět nový stadión, ať již na jakémkoliv místě, se do roku 2012 pravděpodobně nestihne.

"Jakési malé zdržení způsobily ty diskuse. Řekněme si, že to jsou dva měsíce, víc to není," uvedl Kajnar, který odmítá, že by vedení města definitivní rozhodnutí odsouvalo až po komunálních volbách.

Proti vítkovické variantě protestují fanoušci

Proti vítkovické variantě protestují fanoušci, kterým se nelíbí, že by stadión sloužil i atletům. Navíc chtějí, aby nové působiště klubu zůstalo ve slezské části města, čemuž Svinov vyhovuje. Proti svinovské novostavbě naopak protestují někteří obyvatelé této městské části a jejího okolí. Baník v minulosti naznačil, že preferuje stadión ve Svinově.

Svinovská lokalita vychází lépe i ze srovnávací analýzy společnosti KPMG, která se mimo jiné zabývá finančním poradenstvím. Analýza hodnotí různé kapacitní varianty stadionu právě ve zmiňovaných lokalitách. Ze studie vyplývá, že zatímco při kapacitě 30.000 návštěvníků by ve Svinově byly náklady na jednu sedačku asi 58.000, ve Vítkovicích je to téměř 87.000 korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..