Rubriky:

1. liga

Brankář Zítka je blízko přestupu do Sparty

31. května 2010 14:48 - PRAHA

Fotbalová Sparta Praha je blízko angažování brankáře Daniela Zítky. Zkušený gólman už v pátek prošel zdravotní prohlídkou a pražský klub je na jeho uvolnění předběžně domluven s Anderlechtem Brusel, kde Zítka posledních osm let hrál. V belgickém klubu má ještě rok platnou smlouvu, všechno ale nasvědčuje tomu, že příští pondělí nastoupí do přípravy ve Spartě.

Tým naopak může opustit záložník Kamil Vacek, jehož láká bundesligový Freiburg. Vedení českého mistra také jedná o příchodu Marka Matějovského z Readingu.

První letní posilou Sparty má být Zítka. "Jsme v podstatě na všem dohodnutí s oběma stranami a teď zbývá dořešit administrativní formality. Pevně věříme, že všechno dotáhneme do konce," řekl personální ředitel Sparty Jakub Otava.

Pětatřicetiletý Zítka by měl nahradit ve Spartě gólmana Matúše Kozáčika, který má zřejmě nakročeno k odchodu. Kozáčikovi na Letné skončila smlouva a nyní je volným hráčem. Slovenský gólman v letošní sezóně pomohl Spartě k titulu, když odchytal posledních šest ligových kol místo zraněné jedničky Jaromíra Blažka. Přesto se Kozáčik, který byl ve Spartě za tři roky svého působení náhradníkem, netají přáním změnit dres.

Zítkova rodina se chce vrátit do Česka

Na spadnutí je proto dohoda Sparty se Zítkou. Zdravotní prohlídka potvrdila, že se gólman definitivně zotavil ze zlomeniny nohy, kterou utrpěl před půldruhým rokem. "Prohlídka dopadla úspěšně," potvrdil Otava. Zítka v květnu odchytal i poslední zápas v belgické lize za Anderlecht, který se po třech letech radoval z mistrovského titulu. Přestože Zítku s klubem pojí ještě roční smlouva, brankář se s rodinou chce vrátit domů.

Na Letné může dojít i k dalším změnám. Třiadvacetiletého záložníka Vacka by chtěl získat bundesligový Freiburg. "Mají pro Kamila připravenou tříletou smlouvu," řekl hráčův manažer Pavel Zíka.

Vedení Sparty už s Freiburgem jedná, ale podle Otavy se zatím rozcházejí názory obou stran na výši odstupného. Spartě se údajně zdá nabízená suma kolem 20 miliónů korun nedostatečná, i když Otava podrobnosti nechtěl odkrývat. "Nabídka Freiburgu zatím nesplňuje naše představy. Jednáním se nebráníme, ale Kamila si hodně vážíme a rozhodně nejsme v situaci, kdy bychom jej museli za každou cenu prodávat. I proto, že chceme mít na příští sezónu co nejsilnější tým," uvedl Otava.

Bez ohledu na to, jestli Vacek do Německa zamíří, nebo ne, Sparta sonduje situaci kolem Matějovského. Reprezentačního středopolaře druholigového anglického Readingu vábili Letenští už několikrát, ovšem zatím neuspěli. "Nyní je rozdíl v tom, že Sparta nenabízí hostování, ale přestup, což by situaci mohlo změnit," prohlásil Zíka. Sparta se po posilách ohlíží i jinde. Manažer a trenér v jedné osobě Jozef Chovanec už na konci sezóny naznačil, že tým pozve na testy některé zahraniční hráče.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..