Rubriky:

1. liga

Jarolím: Jsem v plné síle a připraven vrátit Slavii do špičky

2. června 2010 08:12

Už po jeho odchodu se neustále vynořovaly spekulace, zda se Karel Jarolím k fotbalistům Slavie opět vrátí. A když už se zdálo, že další budoucnost s klubem přece jen nespojí, přišel šok. Po dvaašedesáti dnech je opět trenérem sešívaných, když v úterý 1. června navázal na dlouholetou smlouvu, kterou s klubem má uzavřenu. První rozhovor Jarolím poskytl oficiálnímu klubovému webu Slavie.

 

Petr Horník, Právo

Jak dlouho jste uvažoval nad nabídkou návratu do Slavie?

Určitě několik dní. A přiznám se, že jednoduché rozhodování to skutečně nebylo. Ale vzhledem k tomu, v jaké situaci Slavia je, by mi přišlo vůči jejímu vedení nefér, kdybych nabídku nepřijal a neudělal vše pro návrat klubu do špičky českého fotbalu a na evropskou scénu. Na můj návrat mohou být rozporuplné názory, ale rád bych přesvědčil nejen všechny fanoušky, že udělám vše pro to, aby Slavia opět vyhrávala.

Co jste dělal během dvaašedesáti dnů, kdy jste po prohře v Ostravě od mužstva odešel?

Především jsem si musel psychicky odpočinout. To se mi zdařilo a jsem v plné síle. Protože jsem v té době byl a stále jsem pod smlouvou ve Slavii, snažil jsem se čas po svém odchodu od prvního mužstva využít také pracovně. Absolvoval jsem týdenní pobyt v Mnichově, kde jsem sledoval tréninky A-týmu Bayernu. To mě hodně obohatilo, protože jsem viděl některé nové přístupy a formy přípravy. A samozřejmě se je nyní pokusím přenést do Čech a do Slavie.

Co uděláte jako první po návratu do funkce hlavního kouče ligového celku?

Už jsem to udělal. Sešel jsem se sportovním ředitelem klubu Michalem Šrámkem a skládáme realizační tým. Jak bude kompletní, pustíme se do tvorby kádru pro příští sezonu a naplánujeme přípravu. Moc času nemáme, protože se s hráči sejdeme po jejich dovolené už 7. června.

Koho si vezmete do realizačního týmu?

Prosím o pár dní trpělivosti, protože tuto zásadní otázku nyní řešíme. Denně několik hodin telefonuji, abychom dospěli k co nejsilnějšímu realizačnímu týmu, který by Slavii pozvedl. Jakmile se s adepty definitivně dohodneme, vše okamžitě oznámíme, protože si uvědomuji, že je to důležitý signál nejen pro fanoušky, ale také pro hráče. A to že Slavia je zpět a funguje.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..