Rubriky:

1. liga

Policie bude moci být při rizikových utkáních na stadionech

2. června 2010 14:42 - PRAHA

Policie bude moci být přítomná na fotbalových stadionech při rizikových zápasech. Novelu zákona o podpoře sportu dnes podepsal prezident Václav Klaus, sdělil ČTK jeho mluvčí Radim Ochvat. Předloha platí v senátním znění, podle kterého by navíc obce měly získat právo vybírat poplatek za každý výherní hrací přístroj či podobné herní zařízení na jejich území.

 

Jan Handrejch, Právo

Novela mění dosavadní praxi, podle níž policie na stadionech není a zasahuje jen v případě, že výtržnosti nedokáže zvládnout pořadatelská služba. Nově bude muset policie spolu s pořadateli předem vyhodnotit rizika utkání a není vyloučeno, že se na stadionu preventivně bude objevovat.

ČSSD původně navrhovala, aby policisté byli na stadionech při každém utkání, jako tomu bylo do konce předloňského roku. Od loňska policie na stadionech není a zasáhnout přijede jen v případě, pokud je ohroženo bezpečí diváků. Exministr vnitra Ivan Langer (ODS) toto opatření obhajoval tím, že policisté nemohou suplovat pořadatelskou službu. Sněmovna se nakonec dohodla na kompromisní verzi.

Novela ukládá vlastníkům stadionů nebo pořadatelům povinnost zajistit pořádek při sportovní akci a zveřejnit návštěvní řád. Pokud je bezpečnost při utkání ohrožena a vlastník nebo pořadatel nezajistí pořádek, musí dát podnět k ukončení zápasu a požádat o spolupráci policii. V případě, že vlastník nebo pořadatel neučiní všechna opatření, aby zjednal pořádek, a musejí zasáhnout policisté, bude moci policie žádat náhradu nákladů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..