Rubriky:

1. liga

Fotbalová Sparta hledá posily v Africe

14. června 2010 10:44 - FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

Fotbalová Sparta Praha hledá další posily pro nadcházející sezónu v Africe. Na soustředění ve Františkových Lázních s týmem trénují již tři afričtí hráči, další dorazí v pondělí nebo v úterý.

 

Jan Handrejch, Právo

Roční hostování Kamerunce Bondoy Adiaby z Dunajské Stredy bylo už uzavřeno, jeho krajan Léonard Kweuke z Chotěbuzi se domluví na smlouvě zřejmě ještě v pondělí. Na testech jsou ve Spartě Ghaňané Adeiku Quansah a Enoch Kofi Adu.

Mistrovská Sparta zatím v letní přestávce získala dvě zkušené posily: brankář Daniel Zítka přestoupil z Anderlechtu, záložník Marek Matějovský z Readingu dorazil v pátek a v pondělí poprvé ve Františkových Lázních s novými spoluhráči trénoval.

Neokoukané tváře 

Sparta ale chce ještě kádr oživit neokoukanými tvářemi ze zahraničí. V případě obou Kamerunců jde o nynější nebo bývalé hráče Dunajské Stredy, fotbalisté z Ghany jsou devatenáctiletí talenti, kteří patří francouzskému Nice. Quansah je útočník, Adu hráč do středu hřiště.

Personální ředitel Sparty Jakub Otava potvrdil příchod třiadvacetiletého obránce Adiaby, k dalším hráčům se vedení klubu vyjádří později.

Nejzajímavějším hráčem z pohledu dosavadní kariéry by byl třiadvacetiletý útočník Kweuke, který kdysi po příchodu do slovenského klubu nastřílel 11 branek v 16 ligových zápasech a brzy vyrazil na hostování do Německa. Nejprve působil v Eintrachtu Frankfurt, minulý ročník odehrál v Chotěbuzi.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..