Rubriky:

1. liga

Brankář Buček už chytá za ústeckého nováčka

1. července 2010 11:13

Ze třetího týmu minulé sezóny Gambrinus ligy zamířil fotbalový brankář Antonín Buček na zkoušku do celku nováčka nejvyšší soutěže. Po působení v Baníku Ostrava se mu rýsuje hostování v FK Ústí nad Labem. Za něj už nastoupil v přípravných zápasech proti Liberci v Raspenavě a Viktorii Žižkov v rámci soustředění v Roudnici nad Labem.

 

Josef Pešout, Právo

Jak hodnotíte uplynulý ligový ročník z pohledu Ostravy?

Myslím, že sezóna dopadla dobře. Třetí příčka není špatná, i když jsme ještě v posledním kole bojovali o titul. Co se týče mého zapojení do týmu, chytal jsem jen v prvních deseti podzimních utkáních. A pak už jsem se mezi tyče nedostal. Čekal jsem, že dostanu víc příležitostí.

Jak jste nesl roli náhradníka?

Nic jsem s tím nemohl dělat. Musel jsem dál trénovat a být připravený. Ale byli jsme super parta a boj o titul jsem emotivně prožíval.

Co vás přivedlo do Ústí?

Volal mi trenér Habanec, jestli mám zájem jít do Ústí. Řekl jsem, že ano. Z Ostravy je to dost daleko a přihlížel jsem i k rodině, jak se k tomu postaví. Nakonec by z toho mělo být roční hostování.

Máte šanci pravidelně chytat v první lize. Je to motivace?

Samozřejmě. Poznal jsem, že v ústeckém fotbale panuje rodinné prostředí. Všiml jsem si, že v Ústí je pořád hodně hráčů na zkoušku, kteří chtějí dokázat, že na ligu mají kvality. A parta se teprve tvoří. Zatím mám dobré dojmy.

Vy už jste jednou na severu Čech působil. Připomeňte tehdejší hostování v prvoligových Blšanech...

Bylo to na jaře 2006 za trenéra Bílka. Z hráčů tam například bojovali Trapp, Zeher a další nynější ligoví hráči. Ale už je to pryč, takže spíš než na minulost se chci zaměřit především na budoucnost.

eš, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..