Rubriky:

1. liga

Přestupovou bombou léta je odchod Vydry do Udine

15. července 2010 12:41 - PRAHA

Nějvětší přestupovou bombou léta je odchod Matěje Vydry do italského Udine. Někteří asi namítnou, že by toto označení lépe slušelo olomouckému stoperovi Tomáši Kalasovi, za kterého zaplatí Chelsea celkem 160 miliónů. Náš přehled jsme ale pojali z pohledu faktických odchodů a příchodů. A talentovaný stoper Kalas zůstává doma v Olomouci, byť jako host, kdežto Vydra už trénuje s týmem z Apeninského poloostrova.

 

Petr Sznapka, ČTK

Přehled nemůže být úplný, protože liga začíná neobvykle brzy a v době, kdy vznikaly tyto řádky, se mohl zrodit další velký přestup. Oficiální mezinárodní přestupové „okno“ se zavře až o půlnoci 31. 8., kdežto to české na konci září. Změn v šestnácti prvoligových klubech je už nyní kolem stovky, včetně návratů a odchodů na hostování. Ty v tabulkách zachyceny nejsou.

Ze zahraničních angažmá se domů v létě vrátilo třináct fotbalistů a liga ukáže, jakým přínosem budou pro svoje kluby. Kromě uvedené pětice jistě stojí za zmínku například příchod exreprezentanta Karla Pitáka ze Salcburku do Jablonce, stopera Jiřího Koubského ze St. Gallenu do Slavie nebo Radima Kučery z Bielefeldu do Olomouce.

K zajímavým odchodům lze přidat ještě Bořka Dočkala z Liberce do tureckého Konyasporu.

Největší pohyb je v rámci českého fotbalu. Například v Baníku se zatím „protočil“ nebývalý počet patnácti hráčů. Velké pohyby ve Spartě či Slavii jsou v létě tradiční. Na Bazaly přišli vedle zkušených, gólmana Michala Daňka a útočníka Zdeňka Šenkeříka, především mladí hráči. Velké pouštění žilou zažila Příbram, odkud odešlo na přestup, nebo se vrátilo do svých klubů z hostování šest borců, kteří patřili do základní sestavy, nebo často nastupovali. Naopak nejmenší pohyb byl v Brně a Teplicích.

Ke třem změnám došlo i na trenérských lavičkách. Do Slavie se vrátil Karel Jarolím, který nahradil Františka Cipra. Miroslava Beránka vystřídal v Brně Karel Večeřa a Karola Marka, jenž odešel do Banské Bystrice, v Příbrami Martin Hřídel.

Nejvýznamnější změny v českých týmech
Z LIGY DO ZAHRANIČÍ
Hráč OdkudKam
Matěj VydraOstrava Udine
Mario Lička Ostrava Brest
Tomáš Mičola Ostrava Brest
Matúš Kozáčik Sparta Famagusta
Jan Lecjaks Plzeň Anderlecht
ZE ZAHRANIČÍ DO LIGY
HráčOdkudKam
Marek MatějovskýReading Sparta
Jiří Štajner Hannover Liberec
Lukáš JarolímSiena Slavia
Daniel Zítka Anderlecht Sparta
Karol Kisel Sydney Slavia
V RÁMCI LIGY
HráčOdkudKam
Michal DaněkPlzeň Ostrava
Matej Krajčík Slavia Jablonec
Zdeněk Šenkeřík Slavia Ostrava
Vít Beneš Kladno Jablonec
Antonín Fantiš Příbram Ostrava
Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..