Rubriky:

1. liga

Rod Jarolímů už má Slavii na povel úplně. Otec na lavičce, syn na trávníku

15. července 2010 10:29 - PRAHA

K žádnému palácovému převratu sice v Edenu nedošlo, rod Jarolímů přesto před startem ligy ovládl fotbalovou Slavii. Otec Karel jí velí z trenérské lavičky, jeho syn Lukáš pak na hřišti, neboť po Stanislavu Vlčkovi převzal kapitánskou pásku a povede sešívané jako její nový vůdce. „Ovšem vůdce zvolený kabinou,“ připomíná teď už exkapitán Stanislav Vlček, aby snad nedošlo k mýlce, že ho klan Jarolímů sesadil.

 

Slavia.cz

Cítil za loňskou zpackanou sezónu zodpovědnost a proto se kapitánské pásky vzdal. Dobrovolně a bez přemlouvání.

„Loňský ligový ročník nám nevyšel a protože jsem během něho nosil kapitánskou pásku, zodpovědnost za výsledky a umístění jsem samozřejmě cítil. Proto jsem se jí vzdal. Proto jsem si přál, aby jí místo mě navlékal někdo jiný,“ potvrzuje slávistická ikona Stanislav Vlček, že ho k demisi nikdo nenutil, ani nepřemlouval.

Slávistický fotbalista Stanislav Vlček během utkání v Českých BudějovicíchPo zpackané sezóně se Stanislav Vlček kapitánské pásky dobrovolně vzdal.foto: Právo

"Bylo to mé rozhodnutí a kabina si proto za nového kapitána zvolila Lukáše,“ prozrazuje, že on i jeho spoluhráči zvedli ruku pro trenérova syna.  Určitě proto, že v současném slávistickém kádru patří k nejzkušenějším, možná však i proto, že se v minulosti dovedl tátovi na společných štacích postavit a za svým názorem si stát, takže několikrát došlo mezi nimi k otevřené rozmíšce.

Chceme alespoň do pohárové Evropy, říká Lukáš

„To už je snad minulost, s ubíhajícími lety jsme zmoudřeli. Oba,“ smál se Lukáš Jarolím hned když se z italské Sieny do Slavie vracel a ještě netušil, že se stane jejím kapitánem.

"Jeho fotbalová filosofie zůstává pořád stejná. V něčem se však přece jen změnil. Myslím, že ve vztahu ke mně se zklidnil," dodával, když na něho padla volba.

Teď mu ovšem spoluhráči kapitánskou pásku svěřili a spolu s ní přidali jasné poselství. „Víru, že se změnou kapitána začne i nová éra Slavie a my navážeme na dva úspěšné sezóny, kdy získala titul,“ tlumočí poselství Stanislav Vlček.¨

„Samozřejmě že to zavazuje. Zvláště, když mě zvolila kabina. Není ale důležité, kdo z nás několika zkušených je kapitánem, ale abychom se prezentovali odpovídajícími výkony a v novém ligovém ročníku minimálně na pohárové příčky dosáhli,“ prozrazuje Lukáš Jarolím, s čím svou a tátovu Slavii do nové sezóny povede.

zp, dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..