Rubriky:

1. liga

Glosa: Zneužitelná červená zbraň

16. července 2010 09:36

Sparťan Tomáš Řepka ani plzeňský František Rajtoral si v úvodním ligovém kole kvůli červené kartě ze Superpoháru nezahrají. Vlak přes to nejede. Řády říkají, že za vyloučení, ať jde o zápas soutěžní či přátelský, a pohárová utkání patří mezi ty soutěžní, za všech okolností hráč jedno soutěžní utkání stojí a o dalším trestu rozhodne disciplinárka.

 

Jan Handrejch, Právo

Ta se kvůli Rajtoralovi a Řepkovi ani nesešla. Bude je řešit po 1. ligovém kole. Může potvrdit trest na jedno již odsezené utkání, ale i přitvrdit... Logický názor, že zápas se vztahuje k minulé sezóně, neboť proti sobě nastoupil vítěz ligy a Ondrášovka Cupu, neobstojí.

„Na ligovém shromáždění Ivo Lubas, ředitel oddělení profesionálního fotbalu svazu, jasně řekl, že Superpohár je první soutěžní utkání nového ročníku,“ argumentuje mluvčí disciplinárky Jaroslav Kolář.

V zahraničí se tresty ze Superpoháru nepřenášejí, protože je brán jako samostatné utkání. U nás se červenými kartami naopak míchá napříč soutěžemi, což je zneužitelné. V každém případě v Hradci Králové neuvidí Řepku a v Plzni Rajtorala.

Trenéři si s tím poradí, ale... Zejména v prvním případě je trestán i fanoušek.
Superpohár tak začal svoji historii zbytečnou kaňkou. Automatický trest za červenou kartu je i zneužitelnou zbraní v rukou rozhodčích...

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..