Rubriky:

1. liga

Kladrubský: Nejlépe mi to vyhovuje ve středové řadě

16. července 2010 11:31

Téměř rok si sparťan Jiří Kladrubský po operaci kžížových vazů nekopl pořádně do balónu. Do nové sezóny ale vstupuje po stoprocentní přípravě a věří, že si vydupe místo v základní sestavě. "Konkurence je nutná. Té se ale nebojím. Nutí mě k tomu, abych makal ještě víc," říká univerzální zadák v rozhovoru pro Právo.

* Po plastice křížových vazů jste si skoro rok pořádně nezahrál fotbal. Teď už nastupujete pravidelně a na začátku nové sezóny v základní sestavě. Takže všechno už je v pořádku?

Naprosto. V létě jsem absolvoval plnou přípravu. Byl to pořádný záhul, ale já jsem se na ni těšil. Minulou sezónu jsem do sestavy v závěru sem tam nakoukl, kopal jsem i za rezervu. S medailí na krku jsem si řekl, že za tím udělám tlustou čáru a jedu od začátku, jako by předtím nic nebylo. Mám před sebou novou výzvu, chci hrát v základní sestavě.

* Mluví se o vás jako o univerzálním hráči. Nastupujete kdekoliv v obraně i ve středové řadě. Kde se cítíte nejlépe?

Jednoznačně ve středové řadě na místě defenzivního záložníka. V Superpoháru jsem hrál pravého beka, v Liepaji levého, ale po utkání jsme se bavili s koučem Chovancem, že tohle pro mne není ideální post. Když je potřeba, zvládnu i stopera, ale stojím si za tím, že defenzivní záložník je pro mne ten nejlepší post.

* Tam je ale vaším velkým konkurentem Niklas Hoheneder a hrává tam i Juraj Kucka...

To je samozřejmost, že v klubu, jako je Sparta, jsou na jeden post dva i tři hráči. Konkurence je nutná. Té se ale nebojím. Nutí mě k tomu, abych makal ještě víc.

* Odporujete Chovancovi, když vás chce zařadit na jiné místo v sestavě?

V žádném případě, hraji tam, kam mě kouč postaví. Nemám s tím problém, odkopu jakýkoliv post. Jen jsme se shodli, že v záloze mi to sedí nejvíc.

* Nová sezóna odstartovala, hrajete vlastně dva důležité zápasy týdně. Vyhovuje vám to víc než trénování?

Každý fotbalista raději hraje než trénuje. Důležité je, že vyhráváme. Získali jsme Superpohár a teď v hrozném vedru dali tři góly v Liepaji. Nebylo to tak lehké, jak ukazuje výsledek. Ani doma je nesmíme podcenit. Hrajeme o vysněnou Ligu mistrů. A teď nás čeká ligový start v Hradci, který bude určitě hodně motivovaný, ale věřím, že i tam vyhrajeme. Konkurence v lize bude hodně velká.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..