Rubriky:

1. liga

Kapitán klokanů Sňozík: Nejsme Ronaldinhové, ve vyhnanství nám půjde o existenci

16. července 2010 13:07

Nijak netají, že ani jemu se do nuceného vyhnanství v sousedním Edenu nechce. Jeho spoluhráčům rovněž ne, jenže proti tvrdé realitě nic nezmohou. Ani kapitán klokanů Radek Sňozík, ani vedení Bohemians 1905. A už tuplem ne hráči a faoušci. Kultovní svatostánek u Botiče nevyhovuje předpisům a svazovým nařízením, peníze na jeho modernizaci nejsou a tak se klokani musí uchýlit na pět let do Edenu. „S nechutí, protože tam nikdy doma nebudeme,“ potvrzuje kapitán Radek Sňozík.

 

Jan Handrejch, Právo

Jak moc složitá je pro vás adaptace na vyhnanství v Edenu?

Spíš těžká, než složitá, protože Ďolíček má samozřejmě atmosféru, kterou žádný jiný stadión nemá. Eden sice nabízí veškerý komfort a zázemí, takže třeba šatnu máme obrovskou tak, jako celé útroby našeho stánku u Botiče, ale Ďolíček je Ďolíček.

Nejde ale jen o šatny a zázemí, ale i samotné hřiště, na němž budete muset uválčit body potřebné k záchraně.

To je pochopitelně další problém. Stadion i hrací plocha jsou daleko větší, což nám může dělat problémy. Nejsme samozřejmě žádní Ronaldinhové, takže loni jsme doma spoustu bodů doslova vydřeli. Ale co jiného nám zbývá než se poprat i s tímto handicapem?

Vám jako gólmanovi bude bezprostřední kontakt s diváky, na který jste byl o Botiče zvyklý, asi chybět nejvíc...

Jasně, neucítím buřty, klobásy, pivo a všechno to, nač jsem byl po léta z Ďolíčku zvyklý.

Nepomýšlel jste po všech ranách, jež na klokany dopadly a dál dopadají, že byste dal klubu vale? Vždyť o vaše služby přece v létě zájem byl...

V Bohemce mám ještě rok smlouvu a když jsme se o mé další budoucnosti bavili, shodli jsme se, že za současné situace byl můj odchod klubu uškodil. Proto jsem se ani nezajímal o to, kdo by měl o mé angažmá zájem, zda jde o kluby tuzemské či zahraniční. Prostě jsem odejít nemohl, což jsem vzal jako realitu. Zvláště, když Bohemka je mou srdeční záležitostí.

Srdeční záležitostí být může, ale ve startujícím ligovém ročníku vás s ní nečeká nic jiného než boj o přežití a holou existenci.

To víme sami nejlépe, protože v Edenu se bude hrát samozřejmě jinak než u Botiče. A navíc nás čeká třicet zápasů na cizím hřišti, neboť Eden nikdy naším stadiónem nebude. I s tím se ale budeme muset srovnat. V Ďolíčku jsme sice žádnou „Brazílii“ nehráli a body získávali důrazem, nátlakovou hrou a s pocitem fanoušků v zádech, jenže to všechno je teď pryč.

A navíc hrozí, že se budete muset obejít o část svých věrných fanoušků, kteří nemohou vyhnanství v Edenu překousnout a tvrdí, že do jeho ochozů nevkročí...

Jsem také velký fanda Bohemky, takže je do jisté míry chápu. Ale kdybych na sobě neměl dres a rukavice, šel bych i do Edenu. Za stěhování do Edenu nemůžeme ani my, ani oni, ale páni z jiného státu, takže teď bude na nás, abychom svými výkony a výsledky nalákali naše věrné příznivce i na stadión o dvě zastávky dál. Aby i tam přišli, fandili a pomohli nám.

S trucujími fanoušky jste několikrát debatoval, ale ani vy jako kapitán klokanů jste je nepřesvědčil.

V posledním přípravném zápase před ligou jsem v poločase odložil rukavice a šel mezi naše fanoušky. Snažil jsem se je přesvědčit, že víc než rezistence a bojkot Edenu by pomohlo, kdyby přišli a třeba i transparenty nebo vtipným choreem vyjádřili svůj názor a postoj. Zvláště, když utkání vysílá televize... Nepochodil jsem, protože mně dali jasně najevo, že Ďolíček je součástí jejich fotbalové rodiny zvané Bohemka.

Naznačil jste, že věříte v návrat do Ďolíčku. Asi jste hodně velký naiva...

Vím, že jde spíše jen o toužebné přání, protože ti páni, co Ďolíček koupili, ho těžko prodají zpátky za tu samou částku. A navíc mně je jasné, že investice do modernizace stadiónu by byly zapotřebí obrovské. Možná ale, že se jednoho dne najde nadšenec, který stovky miliónů investuje a já jednou zase půjdu na Bohemku do Ďolíčku. Těžko sice jako hráč, ale jako její fanoušek bych se toho dočkat mohl.

Zdeněk Pavlis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..