Rubriky:

1. liga

Klokani v Edenu nezdechli, dokonce i v deseti obrali v derby Slavii o body

16. července 2010 19:21 - PRAHA

Klokani ve vyhnanství v Edenu nezdechli, jak se při loučení se svým Ďolíčkem obávali. Ba naopak - se Slavií vystupující v prologu k ligovému podzimu vlastně doma sehráli vyrovnanou partii a ač v azylu a poslední půlhodinu jen v deseti, obrali rivala v tradičním derby hraném za divácké rezistence o body. Šli dokonce do rychlého vedení, které už po šedesáti vteřinách obstaral Bartek, Jarolímův tým dokázal už jen vyrovnat zásluhou australského navrátilce Kisela.

 

René Volfík, ČTK

Neskutečné, jak rychle se klokani ve vyhnanství zabydleli. Pouhých šedesát vteřin jim stačilo, aby v prázdnotou zívajícím Edenu ukázali, že se v něm mohou cítit jako doma. A to přesto, že domovské právo si pochopitelně nárokuje a i v derby nárokovala Slavia, byť vystupující v ligovém prologu v roli hosta.

Maskot fotbalistů Bohemians 1905 zdraví fanouškyMaskot fotbalistů Bohemians se obával, že v Edenu chcípne. Jenže hned v prvním kole tam sehráli klokani v derby se Slavií vybornou partii.foto: Právo/Jan Handrejch

Bleskové akci klokanů po ose Hartig - Moravec totiž Jarolímovi svěřenci jen se zájmem přihlíželi a i Bartkovi nechali dostatek prostoru a volnosti, aby pohodlně překonal veterána Vaniaka, jenž se stal pro podzim slávistickou brankářskou jedničkou.

Kisel ukázal, jaké góly dával u klokanů

Pro favorizovanou Slavii pochopitelně facka, z níž se čtvrthodině probírala. Převahu si sice postupně vytvářela, několik rohů kopala a i na Sňozíkovu bránu pálila, nakonec ale bylo na navrátilci z australského angažmá Kiselovi, aby dokázal, že chvála, která na něho z kontinentu klokanů přicházela, skutečně nelhala. Od Jaroslava Černého dostal příkladnou kolmici a klokanům předvedl, jaké góly v Austrálii dával.

S Bohemians mohlo být už do půle ještě hůř, neboť Slavia i bez zraněného kapitána Lukáše Jarolíma přitiskla vršovického protivníka před Sňozíkovou šestnáctkou, Vlček, Černý i Kisel se do dalších příležitostí drali,ale proměnit je nedokázali. A protože i klokani se pouštěli do útočení a třeba střídající Škoda Vaniaka dalekonosnou střelou postrašil, hrál se na úvod sezóny moc dobrý fotbal.

Rychlík musel po hodině z placu

I po změně stran měl fotbal grády. A mohl mít ještě větší, kdyby Bálek svou procházku slávistickou obranou zakončil gólem a vyzrál i na Vaniaka, anebo kdyby na druhé straně nepálil Vlček ve víc než slibné šanci z ofsajdu.

A tak místo oživení v podobě gólu se o vzruch postaral obránce klokanů Rychlík, který po hodině hry fauloval Černého a protože už jednu žlutou měl, ódstavil ho sudí na vedlejší kolej. Klokani tak dohrávali jen v deseti, ale i tak se do rychlých výpadů pouštěli a třeba Moravcova střela či průnik Škody nebezpečí představovaly.

Hrozila ovšem i Slavia... S ránou Jaroslava Černého měl gólman Sňozík sice moc a moc práce, ale zlikvidoval ji a protože ani závěrečný slávistický nápor brankový efekt nepřinesl, body se ve vršovickém derby celkem zaslouženě dělily. Klokani už tak z vyhnanství v Edenu strach mít nemusí.

Bohemians - Slavia 1:1
Branky: 1. Bartek - 17. Kisel. Rozhodčí: Zelinka - Filípek, Dobrovolný. ŽK: Rychlík, Držík, Moravec - Vlček, Koubský. ČK: 63. Rychlík. Diváci: 5 623. Poločas: 1:1.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Nikl, Rychlík - Moravec, Držík, Kaufman (88. Nešpor), Bartek - Hartig (38. Škoda), Bálek (63. Štohanzl). Trenér: Hoftych.
Slavia: Vaniak - Čelůstka, Trapp, Koubský, Hubáček - J. Černý, Kisel, Ragued, M. Černý (73. Janda), Grajciar (83. Belaid) - Vlček (58. Hora). Trenér: K. Jarolím. 
    

Zdeněk Pavlis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..