Rubriky:

1. liga

Expříbramský Pilík si nedělal hlavu: Gól bych slavil s fanoušky Baníku

18. července 2010 21:24

V posledním jarním kole dal útočník Tomáš Pilík (21) v dresu Příbrami na stadiónu u Litavky baníku gól. V neděli se snažil o totéž, ale s tím rozdílem, že na sobě měl ostravský dres. Z nějaké nostalgie, že se vrátil domů, si nedělal hlavu... „Gól jsem dát chtěl a slavil bych ho před fanoušky Baníku,“ řekl rezolutně...

 

Milan Malíček, Právo

Jaký to byl pocit, hrát proti bývalým spoluhráčům, s nimiž jste ještě před dvěma měsíci seděl v jedné kabině a radoval se s gólu, který jste dal právě Baníku?
Určitě trochu zvláštní. Vždyť na pár nových všechny kluky z Příbrami znám. Ale žádnou nostalgii jsem necítil a vůbec jsem si nedělal hlavu z toho, že hraji v Příbrami v dresu soupeře. Chtěl jsem dát gól, abychom v Příbrami s Baníkem vyhráli a dobře odstartovali i v lize, když nám to v evropském poháru v Gruzii tak náramně vyšlo a dal jsem dokonce jeden ze šesti gólů.

Šance ke vstřelení branky jste v Příbrami měl, která mrzí nejvíc?
Asi ta ze začátku druhé půle. Byl jsem hodně blízko u branky. Špatně jsem odhadl situaci a neprostrčil míč do brány, ale to byla loženka, to se musí dávat. Upřímně řečeno, ujmout se mohla alespoň jedna ze dvou dalších příležitostí. Zkrátka gól jsem tu měl dát, mrzí mě to.

Takže ani jako Příbramáka vás dělba bodů netěší...
Kdepak, my jsme Baník! My nekoukáme na to, kam jedeme. Vyhrát chceme všude. V Příbrami se to nepovedlo, takže jsme body ztratili. Spokojení nejsme, já tedy určitě ne.

Kdybyste ten gól vstřelil. Běžel byste se radovat k sektoru ostravských fanoušků?
Samozřejmě bych ho slavil s fanoušky Baníku. Nevidím nejmenší důvod, proč bych to neudělal. Příbrami děkuji za šanci, kterou mi dala. Dostal jsem se do ligy. Ale teď jsem hráčem Baníku a za ten bojuji. Takový je fotbal. Snažím se, abych se mohl o radost z gólu podělit s našimi fanoušky, tedy s baníkovskými, kteří jsou skvělí.

Stihl jste si popovídat s bývalými spoluhráči?
Samozřejmě, vždy mezi nimi mám kamarády a něco jsme spolu prožili. Byl fajn, že jsme proti sobě hráli slušně, bez sebemenších zákeřností, ale nic jsme si nedarovali.

V Příbrami jste bojoval o místo v základní sestavě. V Baníku jste teď hrál od začátku. Jak těžké je prosadit se do základu?
Moc těžké, protože nás je šest útočníků. Jsem rád, že se trenér rozhodl pro mne. Makám a snažím se ho přesvědčit, že si důvěru zasloužím. Musím ale střílet branky.

Baník má náročný program, hraje dvakrát v týdnu, střídavě ligu a předkolo té evropské. Je to pro vás hodně náročné?
Náročné to je, ale máme natrénováno. jako profesionálové to musíme zvládnout. Pokud chceme hrát jednou opravdu evropský pohár, pak si musíme i zvyknout. Tenhle rytmus je naprosto normální. Já se těším, že se nám to s Baníkem povede už letos.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..