Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Příbramský jubilant Klesa tvrdí: I přes odchody nejsme slabší

18. července 2010 21:29

V neděli nastoupil příbramský Michal Klesa (27) ke stému prvoligovému zápasu. K jubileu mu přijel blahopřát (ale spíš mu ho chtěl pokazit) ostravský Baník. Zápas skončil bez gólů, takže jubilant byl zklamaný. „Mohli jsme vyhrát, šancí jsme měli víc,“ přiznal po utkání, v němž potkal na trávníku hned čtyři spoluhráče, s nimiž bojoval proti Baníku v příbramské Adidas Areně před dvěma měsíci...

Potkat se Baníkem v lize po dvou měsících je zajímavá hříčka ligového losu. Zápas skončil stejně jako na jaře remízou, ale tentokrát nepadl žádný gól. V čem byl jiný?
Oběma mužstva se za ty dva měsíce změnila. Do Ostravy odešli Pilík, Hušbauer, Fantiš a Šmejkal, kteří na jaře hráli za Příbram. Nové tváře jsou i v našem mužstvu.

I bez gólů to ale nebyl špatný zápas, šance se střídali na obou stranách. Jak jste utkání viděl vy?
Přesně tak, myslím si, že na první ligové kolo to byl dobrý fotbal. Oba týmy hráli ze zabezpečené obrany. My jsme hodně spoléhali na brejky. Pár se nám jich povedlo, ale bohužel jsme je gólově nedotáhli. Baník měl také nějaké šance, ale podle mne jich bylo méně.

Vy sám jste měl dvě slušné příležitosti. Co chybělo ke gólům?
V první půli jsem už šel do zakončení, ale zaslechl jsem Milana Jurdíka, tak jsem mu chtěl dát míč doleva, ale balón málem skončil v bráně. Gólman Michal Daněk stihl zasáhnout. Ve druhé půli jsem měl ještě větší šanci. Obešel jsem Tomáše Marka, ale v poslední sekundě před střelou mi ukopl míč Tomáš Frejlach, jeden z bývalých hráčů Příbrami.

Zejména ve druhé půli byl střed hřiště hodně přehuštěný. Co jste na Baník zkoušeli vymyslet?
Chtěli jsme být aktivnější. Jenže úvod jsme trochu prospali a Ostrava nás zatlačila. S přibývajícími minutami jsme se zatáhli, abychom neinkasovali, protože to by se už těžko otáčelo. Vyloženě jsme začali hrát jen na brejky a dlouhé míče dopředu.

Další remízu s Baníkem berete jako zisk jednoho bodu nebo ztrátu dvou?
Pro nás je to ztráta, protože jsme hráli doma a šancí jsme měli přeci jenom víc než Baník. Ostrava spoléhala vyloženě na standardky, ale ty jsme si kromě jedné pohlídali a jinak jsme je k ničemu moc nepustili.

Takže jubilejní stý zápas berete jako pokaženou oslavu?
Až tak ne, protože Baník patří k našim předním týmům. My musíme hlavně porážet ty, co budou v tabulce kolem nás.

Bylo na vás vidět, že jste moc chtěl dát gól...
Hlavně jsem chtěl vyhrát. Po tom, abych sám dal gól jsem zase tolik neprahl, i když by to bylo hezké ve stém zápase. Byl bych spokojený, i kdyby branku vstřelil někdo ze spoluhráčů.

Co podle vás k vítězství chybělo?
Nevycházel nám přechod do rychlých brejků. Jak už jsem řekl, pár jsme jich měli, ale žádný nebyl vyloženě smrtící. Chybělo nám i trochu štěstí. Snad to napravíme a něco přivezeme z Teplic.

Uvědomil jste si, že hrajete stý ligový zápas?
To ano, už před ním mi přišlo hodně gratulačních sms. Ale nijak mě to nesvazovalo. Všech sto prvoligových zápasů jsem odehrál v dresu Příbrami. Cítím se tu dobře, protože hraji pravidelně první ligu. Doufám, že si tu zahraji ještě o pohárové příčky nebo si budeme užívat klidný střed tabulky. Boj o záchranu je psychicky hrozně náročný a ubíjející.

Dnes proti vám nastoupili čtyři borci, s nimiž jste ještě na jaře seděl v jedné kabině. Bylo to hodně přemotivované?
Bylo to specifické, ale nijak přemotivované v negativním smyslu slova. Spíš naopak. Měli jsme si toho na hřišti hodně co říct. Vždyť třeba s Tomášem Pilíkem jsme v Příbrami prožili skoro šest let.

Kádr Příbrami se hodně změnil. Jak silná je na začátku podzimu?
Odešlo hodně hráčů, kteří tu byli na hostování, to ano, ale myslím si, že slabší nejsme. Řekl bych, že odchody z Příbrami se hodně přeceňují. Třeba do Ostravy odešli Hušbauer a Šmejkal, kteří v Příbrami jen hostovali. To se v podstatě čekalo. Pilík a Fantiš toho zatím moc neodehráli. Věřím, že dokážeme hráče, kteří odešli, nahradit. Když se nám budou vyhýbat zranění, budeme minimálně stejně silní jako v minulé sezóně.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: FORTUNA:LIGA

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji proběhlo od 10. do 26. května 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.

Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..