Rubriky:

1. liga

Jablonec - Brno 1:0

Pekhart se trefil a jeho zásluhou Jablonec nedopadl jako další favorité

MinutaMin. Tým Hráč Akce
69. Pekhart 1:0

20. července 2010 07:34 - JABLONEC

Střelec vítězného gólu proti Brnu Tomáš Pekhart považoval pondělní výhru svého Jablonce za velmi důležité. „První kolo a hned tři body, to jsme potřebovali,“ oddechl si. „Jsme rádi, že jsme zápas zvládli a dopadli tak lépe než o víkendu Sparta, Slavia, Teplice, či Ostrava,“ připomněl Pekhart.

 

Břetislav Fiala, ČTK

A jak viděl svou rozhodující trefu? „Z pravé strany přiletěl výborný balón, stoper Petr Zábojník hlavičkoval do brankáře, který míč neudržel. Odrazil se ke mně. Měl jsem to na dlouhou nohu, ale z malého vápna jsem protlačil míč do sítě,“ líčil jablonecký útočník.

A jak se Pekhartovi jeví současné jablonecké mužstvo? „Máme kvalitní tým, který jsme ještě posílili. Krajčík hrál při premiéře výborně a určitě nám pomůže i Karel Piták. Loni jsme takhle dobrý kádr neměli a stejně jsme bojovali o titul až do posledního kola. Doufám, že nám to bude šlapat i letos. Chceme hrát na špici,“ nechal se slyšet forvard, který se na začátku sezóny cítí dobře. „Absolvoval jsem celou přípravu a po fyzické stránce jsem v pořádku. Snad mi to tam bude padat. Žádné střelecké mety si ale nedávám. Hlavně ať se daří celému mužstvu,“ dodal Pekhart.

„Těžký zápas,“ shrnul bitvu s Brnem další útočník David Lafata. „Nedařilo se nám stoprocentně, soupeř dobře bránil. Nebylo to ještě ideální, ale určitě se budeme zlepšovat. Vítězství je příznivé i z pohledu blížící se Evropské ligy s Apoelem Nikósie. Ale ještě před tím chceme zvládnout ligové utkání v Olomouci,“ poznamenal nejlepší jablonecký střelec minulé sezóny.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..