1. liga

Baník se rozešel se Slavií smírně, Olomouc přejela Jablonec

25. července 2010 16:51 - PRAHA

Jarní prohru na ostravských Bazalech zaplatil slávistický trenér Karel Jarolím hlavou, takže toužil po odplatě. V nedělním utkání v Ostravě se ale plného bodového zisku nedočkal, týmy se rozešly s nerozhodným výsledkem 1:1. Slavia se ujala vedení gólem Kisela, po přestávce srovnal Frejlach. V dalších utkáních se zrodila překvapení, Ústí vyhrálo v Brně, Jablonec si veze debakl z Olomouce a Teplice podlehly doma Příbrami.

Petr Sznapka, ČTK

Před čtyřmi měsíci jel Jarolím do Ostravy s úkolem bodovat a udržet zmírající slávistickou naději na cestu po pohárové Evropy. Baníku však jeho tým podlehl 1:3 a Jarolím jako trenér v Edenu skončil. V létě se však vrátil a chystal pomstu. Po prvním poločase se ještě mohl usmívat, když Kisel poslal jeho tým do vedení, ovšem brzy po změně stran srovnal Frejlach.

Na hře Baníku bylo ještě znát, že tým prošel v létě velkou personální obměnou. Hráči si na sebe zatím zvykají, přesto působili na trávníku živěji a aktivněji než hosté z Prahy. Slavia byla zejména v první půli velmi pasivní, přesto šla do vedení. Jediným střelcem Pražanů v novém ročníku je Kisel, který se trefil proti klokanům i nyní v Ostravě. Po Frejlachově srovnání měli domácí již jen náznaky šancí, v závarech před Vaniakem jim ale scházel přesnost. Naopak Slavia už si výraznější šanci přes herní zlepšení ve druhé půli nepřipravila.

Hanáci nevyhráli nad Jabloncem pět let

Ze tří odpoledních zápasů byla největší pozornost upřena na Hanou, kde Olomouc hostila ambiciózní Jablonec, jenž ve čtvrtek rovněž vstoupí do Evropské ligy. Jenže Jablonec se nepředstavil v nejideálnějším světle, odvezl si výprask 1:4, o nějž se třemi brankami zasloužil domácí Hubník. Olomouc tak popřela tradici a po dlouhých pěti letech konečně Jablonec zdolala.

O první body šlo v utkání s ústeckým nováčkem Brnu, jenže domácí fanoušci odcházeli hodně zklamaní. Ústí doslova přejelo jihomoravský celek, vedlo už o tři branky, nakonec si odvezlo výhru 3:1.

O body marně bojovaly také Teplice, které před týdnem padly na Slovácku. Hráči slibovali, že Příbram porazí, zůstalo ale jen u slov. Příbramští si v první půli vypracovali dvougólový náskok a přes teplické snížení ve druhém poločase si už tři body za výhru 2:1 nenechali vzít.