Rubriky:

1. liga

Útočník Slovácka Petr Švancara: V těch kelímcích moc piva nezbylo

25. července 2010 12:00 - PRAHA

Býval miláčkem fanoušků Viktorie Žižkov a teď na svérázného útočníka Petra Švancaru (32) nedají dopustit na Slovácku. Vždyť v prvním podzimním ligovém kole se podílel na porážce Teplic dvěma trefami. Na Letné nedal ani jednu a dostal se do křížku s domácím kotlem, odkud na něj pršely nadávky a létaly kelímky... „Moc piva v nich nezbylo,“ říkal bezprostředně po sobotním utkání s trpkým úsměvem, neboť Slovácko prohrálo se Spartou 1:2.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Sparťanští fandové vás nemají zrovna v lásce. Bučeli na vás, nadávali, kelímky piva na vás házeli. Čím jste si jejich nevraživost zasloužil?

Něco podobného jsem zažíval i na Bohemce. Bude to tím, že se s fanoušky soupeře občas štengruji. Ale nelétají žádná sprostá slova. Myslím si, že k fotbalu to patří. Rozrajcuje to fanoušky a mně to zdravě nakopne.

Kdo si začal?

Sparťanští fandové, to nežaluju. Brzy po začátku první půle po faulu na mne u domácí šestnáctky mně začali hecovat. Vstal jsem a oplatil jim to. Tak to má být, fandí svým.

Netrefil vás nějaký kelímek?

Nějaké pivo na mne dolétlo, ale spíš to byly kapky. Žádný z kelímků mě přímo netrefil a moc piva v nich také nezbylo.

O čem jste si se sparťanským kotlem povídal?

Nenadával jsem, ale chvíli po našem vyrovnávacím gólu jsem se jim šel omluvit.

Za to, že jste dali Spartě gól?

Kdepak! V hecování jsem zašel asi moc daleko. To bych neměl. Ale v tu chvíli jsem prožíval radost z gólu. Nic proti fanouškům Sparty nemám. Naopak jsem rád, když se fandí a hecuje.

Za co jste dostal žlutou kartu?

Za to, že jsem Švancara... Sudí mě nemají rádi. Jen jsem ho upozornil, že špatně posoudil jednu situaci, volal jsem našeho kapitána Valentu. A už jsem ji měl.

Minutu před koncem jste sahali na Letné po bodu a nakonec nemáte nic, to asi hodně mrzí...

Prohráli jsme v nastaveném čase. To nás nemrzí, ale vyloženě se.. no víte co myslím.

Přijeli jste na Spartu s tím, že se tu dá něco uhrát?

Samozřejmě! O to horší je pro nás tenhle výsledek. Pojedeme čtyři hodiny domů pořádně naštvaní. Co je nám platné, že jsme Spartu hodně potrápili. Chtěli jsme tu bodovat a potvrdit třígólové vítězství nad Teplicemi.

Vy jste ale v některých momentech dokázali mistra i přehrát. Bylo to tím, že šetřil některé hráče na Ligu mistrů s Poznaní?

Sparta je mistr, hraje evropské poháry, měla by mít tak silný kádr, že by nějaké absence neměly být znát. Nakonec Matějovský, Kadlec a Sionko nastoupili. Některé hráče jsem vůbec neznal, třeba pravého obránce Adiabu nebo útočníka Třešňáka, který nám dal první gól. Jsou to nové tváře, ale kvalitní borci, jinak by nebyli ve Spartě. My jsme nehráli špatně, ale chybělo tomu něco navíc, abychom tu bodovali.

Slovácko vypadá, že bude silnější než na jaře. Máte stejný pocit?

To se teprve uvidí. Máme za sebou dva zápasy a z nich tři body. Mohlo jich být víc. Jak už jsem řekl, naše hra není špatná. Musíme ale bodovat a potvrzovat dál, že hrajeme dobře. To, že jsme porazili Teplice a potrápili Spartu je už minulost. Musíme jít dál, zůstat na zemi a hrát ještě líp. Poctivě se připravovat na každý zápas. Věřím, že doma teď porazíme Hradec.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..