Příbram po devíti letech vyhrála v Teplicích

28. Jurdík 0:1
39. Huňa 0:2
87. Mareš 1:2

25. července 2010 19:23 - TEPLICE

Fotbalisté Příbrami zvítězili v utkání druhého ligového kola v Teplicích 2:1 a ze Stínadel si vezou všechny tři body po více než devíti letech. Základ první výhře na hřišti soupeře po třinácti zápasech položili Středočeši v úvodní půli díky gólům Jurdíka s Huňou, domácí po pauze stačili jen snížit v 87. minutě zásluhou Mareše. Zatímco Teplice jsou po dvou kolech bez bodu, Příbram má už čtyři.

Přestože Severočeši dostali v prvním kole výprask 0:3 na Slovácku, trenér Plíšek vsadil na stejnou sestavu. Jedinou změnu udělal mezi tyčemi, kde nahradil Grigara Slavíkem. S brankářským postem zamíchal i příbramský kouč Hřídel, který místo Rondzika postavil Hrušku.

Teplice sice měly od začátku mírnou převahu, jenže příliš kreativní nebyly. Jediná kloudná příležitost po rohu skončila Lukášovou hlavičkou těsně nad, zbytek akcí se tříštil o defenzivu Příbrami. Ta už v prvním kole vymazala útočníky Ostravy a svou kompaktní a pohyblivou hru potvrzovala i pod Krušnými horami.

Teplicím dělají v nové sezoně velké problémy dlouhé pasy soupeře. Od Slovácka dostaly po rychlých akcích dva ze tří gólů a tu samou slabinu záhy ukázaly i s Příbramí. V 28. minutě nakopl míč přes domácí obránce Huňa, našel rozběhnutého Jurdíka a ten po třicetimetrovém sprintu zavěsil z levé strany pod břevno.

Tepličtí zkoprněli a jejich hru ovládl zmatek. Za chvíli dostali další lekci. Deset minut po prvním gólu oklamali Příbramští ofsajdovou past i podruhé a na pravém křídle byl rázem úplně sám Klesa. Jeho centr doletěl zadní tyč k Pleškovi, jehož nepovedenou střelu usměrnil do sítě Huňa. Tepličtí diváci ztratili se svými hráči trpělivost a do kabin je vyprovodili silným pískotem a nadávkami.

Po přestávce se poprvé v sezoně dostal na trávník veterán Verbíř a teplickou hru výrazně rozhýbal. Příbram se záhy dostala pod tlak. Došek v 56. minutě ale z otočky pálil jen do středu branky, o šest minut později zase střílel z vápna přesně k tyči Vachoušek a jen neméně dobrý zákrok brankáře Hrušky vytěsnil míč mimo.

Hruška se za trenérovu důvěru odvděčil výborným výkonem. Spolehlivě sbíral centry i střely domácích a bezmocný byl jen jednou. Ve zmatku po rohovém kopu v 87. minutě si našel míč na vápně Mareš a pěkným obloučkem poslal míč do horního růžku. Na víc už ale Teplicím nezbyl čas.

FK Teplice - 1. FK Příbram 1:2 (0:2)
Branky: 87. Mareš - 28. Jurdík, 39. Huňa. Rozhodčí: Mikel - Kordula, Lakomý. ŽK: Vondrášek, Stožický, Došek, Vachoušek - Hruška, Huňa. Diváci: 3950.
Teplice: Slavík - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Ljevakovič, Matula (46. Verbíř), Vachoušek, Stožický - Mahmutovič (46. Došek), Vondrášek (74. Mareš). Trenér: Plíšek.
Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, J. Štochl, Nohýnek - Klesa (89. Wágner), Videgla, Tarczal, Pleško - Jurdík (63. Borek), Huňa. Trenér: Hřídel.

Časová osa: 1. liga