1. liga

Nováček z Ústí nečekaně vyhrál v Brně

25. července 2010 19:55 - BRNO

Fotbalisté Ústí nad Labem překvapivě zvítězili v utkání druhého ligového kola v Brně 3:1 a slaví první výhru v nejvyšší soutěži. Nováčka nasměroval k nedělnímu triumfu povedený úvodní poločas, který vyhrál 2:0. Po pauze přidal hostující Doležal z penalty svůj druhý gól v zápase, domácí pouze korigovali tři minuty před koncem po Dostálkově trefě. Brňané jsou po dvou kolech bez bodu.

Domácí nenavázali na poměrně povedený výkon z Jablonce, kde smolně prohráli 0:1. K prvnímu duelu na vlastním stadionu přistoupili laxně, což se jim brzy vymstilo. V sedmé minutě dostal Kraut na polovině soupeře hodně prostoru, postupoval sám směrem k šestnáctce a když ho stále nikdo neatakoval, napálil míč z dvaceti metrů přesně k levé tyči.

Domácí se ze šoku dlouho nemohli vzpamatovat. Nic jim nebylo platné, že v prostoru středového kruhu kombinovali na jeden dotek, když se nemohli dostat před pokutové území a ohrozit Novákovu branku. Hostující gólman se zapotil pouze ve 23. minutě, kdy vytáhl nad břevno Rabušicovu hlavičku.

Neplodná hra Zbrojovky vyhovovala severočeskému týmu, který zpevnil defenzivu a snažil se o rychlé protiútoky. Jeden z nich přetavil ve druhý gól. Nekrytý Doležal napřáhl dvě minuty před pauzou podobně jako Kraut z dvaceti metrů a Bureš ani v tomto případě na míč nedosáhl.

Brno po přestávce vrhlo všechny síly do útoku. V 53. minutě byl blízko snížení stoper Trousil, ale v poslední chvíli mu jeden z ústeckých obránců střelu zablokoval na roh. V 57. minutě neuspěl ani Kalabiška.

Po další brněnské chybě se ještě v 61. minutě neprosadil Volek, ale při dalším obléhání domácí branky pálil Martykán, míč se zastavil o Husárovu ruku a sudí nařídil pokutový kop. Doležal poslal Bureše k opačné tyči a svým druhým gólem v zápase prakticky rozhodl.

Krátce po třetí brance se do další střelecké pozice dostal po standardní situaci stoper Polák, ovšem čtvrtý gól nepřidal. Zbrojovka sice v závěru vyvinula náznak náporu a díky Dostálkovi tři minuty před koncem zlomila čekání na první střelecký zápis v sezoně, ale špatný dojem z utkání tím nemohla vylepšit.

Zbrojovka Brno - FK Ústí nad Labem 1:3 (0:2)
Branky: 87. Dostálek - 43. a 63. z pen. Doležal, 7. Kraut. Rozhodčí: Příhoda - Vysloužil, Moláček. ŽK: Chlup - Krbeček, Volek. Diváci: 3025.
Brno: Bureš - Červinek, Jílek, Trousil, Husár (67. Hodek) - Chlup, Dostálek, Křeček (46. Okleštěk), Polách, Kalabiška (67. Střeštík) - Rabušic. Trenér: Večeřa.
Ústí: Novák - Valenta, Džuban, Polák, Vrtělka - Doležal (72. Franc), Zachariáš (87. Gibala), Martykán, Volek - Krbeček (81. Jindráček), Kraut. Trenér: Habanec.

Časová osa: 1. liga