Rubriky:

1. liga

Ústí - Teplice 0:2

Podkrušnohorské derby nakonec vyhrály Teplice

MinutaMin. Tým Hráč Akce
73. Mahmutovič 0:1
83. Došek 0:2

16. srpna 2010 20:20 - TEPLICE

Fotbalisté Teplic zvítězili v pondělním podkrušnohorském derby nad Ústím nad Labem 2:0 a připsali si vůbec první výhru v sezóně. Zápas na Stínadlech, v němž byli oficiálně domácí Ústečané, přitom dlouho nabízel jen ospalou podívanou bez šancí, Teplice ale nakonec zúročily mírnou převahu a o jejich výhře rozhodly góly Mahmutoviče a Doška z posledních 20 minut.

I když zápas obou vzájemně provázaných týmů sliboval napínavou podívanou, od začátku zaostával za očekáváním. Tepličtí potvrdili nevýraznou formu a přestože se snažili tvořit hru, s koncentrovanou obranou Ústí si nevěděli rady.

Ospalé tempo vydrželo zápasu skoro celý první poločas a nepomohli mu ani diváci, kterých sice přišlo okolo sedmi tisíc, ale jakoby se neuměli s nezvyklým rozdělením míst na stadionu srovnat a byli tišší, než když na stejném stadionu hraje jen jeden z podkrušnohorských týmů. Domácím Ústečanům byla vyhrazena hlavní tribuna, Teplickým zbytek stadionu.

Zábava začala až v 41. minutě. Vidličkův centr z pravé strany proskákal do malého vápna, kde číhal úplně volný Zoubele, ale napálil jen vybíhajícího brankáře Nováka a ani dobíhající Mareš už míč sítě neprotlačil. Ústí mělo před pauzou pořádné štěstí ještě jednou; to když Novák podběhl centr a Verbíř mohl z pravé strany pálit do odkryté branky, jenže jeho střelu vyrazil obránce Hyčka.

Teplice v týdnu před utkáním opustil špílmachr Vachoušek a stoper Klein a absence vyzrálých hráčů byla na jejich hře hodně vidět. Vachouškova alternace Kalivoda se ale po pauze na hřišti přece jen rozkoukal a hra začala mít alespoň trochu řád.

V 50. minutě právě Kalivoda vyslal Mahmutoviče do sprintu mezi tři obránce a bosenský rychlík musel brzdit až zákrok Valenty, rozhodčí ale "hostům" penaltu nedopřál. Pak poprvé zahrozilo i Ústí. Kraut v 58. minutě dobře odclonil stopera Hoška a Jindráček upaloval z pravé strany k teplické brance, jenže jeho ránu na přední tyč zlikvidoval brankář Grigar. Teplice byly ale pořád aktivnější a nakonec se dočkaly gólové odměny. Pravý obránce Vidlička si v 73. minutě zaběhl na secvičenou narážečku a jeho ostrý centr usměrnil do sítě Mahmutovič.

I když Ústečané před zápasem tvrdili, že chtějí hrát ofenzivní fotbal, příliš to nepotvrdili. Hluboký blok opustili až za nepříznivého stavu a teprve pak se začal hrát pěkný fotbal. V 77. minutě zkusil tvrdou ránu Jindráček a Grigar musel vyražený míč ukopávat před dotírajícími Ústečany skluzem, ale navrch měli pořád Tepličtí. V 83. minutě definitivně rozhodla o výsledku přesná hlavička Doška po Kalivodově přímém kopu.

FK Ústí nad Labem - FK Teplice 0:2 (0:0)
Branky: 73. Mahmutovič, 83. Došek. Rozhodčí: Zelinka - Chytil, Košec. ŽK: Doležal, Hyčka - Vidlička. Diváci: 7315.
Ústí n. L.: Novák - Polák, Džuban, Valenta, Hyčka - Doležal (89. Veverka), Martykán, Zachariáš, Volek (81. Benčík) - Jindráček, Kraut (74. Krbeček). Trenér: Habanec.
Teplice: Grigar - Vidlička, Matula, Hošek, Rosa - Ljevakovič, Kalivoda, Zoubele (70. Vondrášek) - Verbíř (76. Došek), Mareš, Mahmutovič (89. Siva). Trenér: Plíšek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..