Rubriky:

1. liga

Derby uzavře ligové Teribear kolo, Šmicer ukáže trofej z Ligy mistrů

17. září 2010 12:52 - PRAHA

Spolupráce Nadace Terezy Maxové dětem s českým fotbalem se víkendovým 9. kolem Gambrinus ligy dostává do další fáze. Pátečním televizním duelem Jablonce s Plzní startuje plánované Teribear kolo, jehož pomyslným vyvrcholením bude pondělní derby Slavia - Sparta. Všechny domácí kluby přispějí na projekt částkou 30 tisíc korun, to samé se zrcadlově zopakuje na jaře ve 23. kole.

 

Petr Hloušek, Právo

Český fotbal spolupracuje s projektem Teribear na reprezentační i klubové úrovni. Za každého diváka, který si koupí vstupenky na jeden ze čtyř domácích kvalifikačních zápasů národního týmu, odvede svaz na konto nadace 10 korun, částkou 5000 korun pak přispějí střelci gólů. Kasička se tak začala plnit již v utkání s Litvou v Olomouci, jen střelci selhali...

Devátým kolem pak startuje ligová část. Všechny týmy vyběhnou ke slavnostnímu nástupu ve speciální edici Teribear triček. Každý z osmi domácích klubů přispěje na projekt částkou 30 tisíc korun. Druhá polovina klubů se zapojí na jaře, kdy se to samé zrcadlově zopakuje ve 23. kole.

„Naši hráči mají ke každé smysluplné charitě velmi dobrý vztah. Moc se o tom neví, možná i tím, že o tom někteří sami neradi mluví,“ řekl Ondřej Kasík, tiskový mluvčí Sparty.

Trenéři pražských Trenéři pražských "S" Jozef Chovanec (vlevo) a Karel Jarolím na tiskové konferenci před derbyfoto: Právo/Petr Hloušek

Kisel versus Chovanec, Brabec versus Jarolím...

Slavia už čtyři kola nevyhrála, favoritem tedy bude Sparta. Tím spíše, že ve čtvrtek po dobrém výkonu porazila italské Palermo v Evropské lize. „Tak já to neberu, vždy odděluji ligu a pohár, protože to jsou dvě rozdílné soutěže. O favoritovi ať si spekulují fanoušci,“ odmítá letenský kouč Jozef Chovanec roli, která bývá v derby nevděčná.

Stejně jako on nechtěl ve Spartě záložníka Karola Kisela, který teď kope za Slavii, bude pikantní rovněž i první střet trenéra sešívaných Karla Jarolíma s Erichem Brabcem, jenž z Edenu přes Turecko doputoval pro změnu do Sparty... „To už fotbalový život přináší. Náš vztah je profesionální a zvýšená motivace je v pořádku. Tou je však derby už samo o sobě,“ shodují se všichni čtyři protagonisté delikátních miniduelů.

Vladimír Šmicer v dresu Liverpoolu.Vladimír Šmicer v dresu Liverpoolu, s nímž Ligu mistrů vyhrál.foto: www.liverpoolfc.tv

Pouze Šmicer smí sahat na nejcennější trofej

Ještě něčím bude derby zajímavé. Exslávista Vladimír Šmicer přiveze divákům ukázat trofej pro vítěze Ligy mistrů. Současný manažer národního týmu ji spolu s Milanem Barošem vyhrál v roce 2005 s Liverpoolem. On jediný tedy má právo během pondělní akce na „ušatý pohár“ sahat.

„Pohár k nám v rámci své kampaně přiváží UniCredit Bank, jeden ze sponzorů Ligy mistrů. Nemůžeme ho však vzít na trávník, aby se do záběrů nedostala loga firem, jež tuto soutěž nesponzorují,“ vysvětluje Ondřej Zlámal, tiskový mluvčí Slavie. „Vytvořili jsme tedy speciální prostor ve studiu a pohár promítneme na velkoplošnou obrazovku,“ dodává mluvčí k akci, kterou provázejí velká bezpečnostní opatření.

Ta jsou ostatně nachystána ne celé derby. V předprodeji zmizelo zatím 12 tisíc vstupenek a pořadatelé vyzývají, aby si další zájemci zajistili lístky raději již během víkendu. „Vstupenky se prodávají na jméno a těsně před zápasem bychom nestihli všechny zbývající příznivce odbavit,“ vysvětluje Zlámal.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..