Jablonec - Plzeň 1:2Vítězné tažení Plzně pokračuje, nezastavil ji ani Jablonec

18. Kolář 0 : 1
65. Bakoš 0 : 2
83. Lafata 1 : 2

JABLONEC

Duel Jablonce s vedoucí Plzní odstartoval v pátek deváté dějství nejvyšší domácí fotbalové soutěže. Severočeši chtěli skoncovat s úspěšnou sérií Plzně a poprvé ji porazit, místo toho ale ligovému lídrovi podlehli 1:2. Plzeňská Viktoria vyhrála již poosmé v řadě.

Hráči Plzně by podobnou radost chtěli zažívat i po zápase v Jablonci.

Plzeň potvrdila, že se jí v Jablonci daří, neboť vyhrála již třetí z posledních čtyř utkání na severu Čech. I v pátek hrála Plzeň výborně, měla utkání prakticky celou dobu pod kontrolou a diktovala tempo hry.

K vítězství vykročila brankou Koláře v 18. minutě utkání. Po krátkém rohu poslal míč do vápna Horváth, balón se odrazil ke Kolářovi a ten se trefil letos již posedmé. Druhou branku přidal po více než hodině hry Bakoš a znovu u toho byl Horváth. Plzeňský kapitán zatáhl míč k domácí šestnáctce, našel Bakoše a ten parádní ranou pokořil Špita.

Plzeň mířila za šestou nulou na straně inkasovaných branek, ovšem nakonec tento dílčí cíl nesplnila. Po hrubce brankáře Pavlíka, který neudržel centr, se totiž Jablonec v závěru klání prosadil - Lafata bez obtíží trefil v 83. minutě prázdnou branku. Plzeň inkasovala po 540 minutách. Domácí se ještě v  hektickém finiši snažili o vyrovnání. To se ale již svěřencům Františka Komňackého nepodařilo, byť Kovařík byl blízko, ale tentokrát se Pavlík vytáhl a střelu vyrazil.

"Čekal jsem, že nás Jablonec víc zatlačí, ale zvládli jsme to. Brankáře po chybě nezatracuji, určitě to neznamená, že bych mu nedal další šanci," uvedl po utkání plzeňský kouč Pavel Vrba. "Plzeň je aktuálně někde jinde, na takového soupeře jsme neměli," řekl na Nova Sport domácí trenér Komňacký.

Fotbalová Gambrinus liga, 9. kolo
Jablonec - Plzeň 1:2 (0:1)on-line
Branky: 83. Lafata - 18. Kolář, 66. Bakoš. Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Kovařík. ŽK: Jablonský, Jarolím, P. Pavlík, Pekhart, Vošahlík, Kovařík - Petržela, Rada. Diváci: 3512.
Jablonec: Špit - Krajčík (83. Eliáš), Zábojník, Drsek, Jablonský - Vošahlík, Loučka, P. Pavlík, Haurdič (59. Kovařík) - Jarolím (70. Pekhart) - Lafata. Trenér: Komňacký.
Plzeň: R. Pavlík - Rajtoral, Ševinský, Navrátil, Limberský - Petržela (89. Brezinský), Rada, Horváth, Rezek (80. Jiráček) - Kolář, Bakoš (86. Střihavka). Trenér: Vrba.