Rubriky:

1. liga

Soud po měsíci znovu zahájil insolvenční řízení s Bohemians 1905

17. září 2010 14:23 - PRAHA

Městský soud v Praze v pátek znovu zahájil insolvenční řízení s prvoligovým fotbalovým klubem Bohemians 1905. Návrh na něj podal bývalý šéf "Klokanů" Michal Vejsada, který je s klubem ve vleklém sporu. Vejsada si dělá nárok na pohledávku pohybující se kolem 55 tisíc korun, kterou ve čtvrtek odkoupil od společnosti Aqua Plus Bohemia.

 

internet

Už 18. srpna soud rozhodl o zahájení insolvenčního řízení s Bohemians 1905 kvůli tomu, že klub dlužil dvacetitisícovou sumu své bývalé zaměstnankyni. Ředitel Bohemians 1905 Lukáš Přibyl vzápětí uvedl, že se klub s věřitelkou vyrovnal.

Nyní se na soud obrátil Vejsada. Kromě pohledávky ve výši 55 tisíc upozorňuje především na to, že Bohemians dluží finančnímu úřadu sumu ve výši 785 tisíc korun splatnou od 26. července tohoto roku.

Druhým věřitelem je dle Vejsady zkrachovalý subjekt FC Bohemians Praha, a.s., který Vejsada zastupuje. Ten si dělá nárok na sumu pohybující se kolem 9,5 miliónu, což jsou peníze, kterými se Bohemians 1905 měli obohatit z přestupů hráčů, kteří skončili v konkurzu. Další pohledávkou je bezmála 7,5 miliónu korun za přestup Jana Morávka do Schalke 04, kterého prý Bohemians 1905 také neměli právo zpeněžit.

Všichni věřitelé Bohemians 1905 se nyní můžou se svými pohledávkami hlásit k soudu. Ten může do deseti dnů rozhodnout o úpadku dlužné společnosti a následovat může rozdělení majetku vůči všem věřitelům poměrnými částkami. Bohemians v insolvenčním řízení nijak nemohou nakládat se svým majetkem, aby úmyslně nesnižovali jeho hodnotu.

Bohemians 1905 nejsou jediným prvoligovým klubem, na kterého bylo vyhlášeno insolvenční řízení. Ve středu tak učinil i Krajský soud v Plzni vůči tamní Viktorii. Návrh podala někdejší právní zástupkyně klubu, pražská advokátka Kateřina Radostová, které údajně Viktoria dluží za právní služby 511.000 korun. Vedení plzeňského klubu ale dluh neuznává.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..