Ústí remizovalo s Budějovicemi, Mladá Boleslav hrála s Teplicemi 3:3

Po sedmigólovém výprasku v minulém kole v Plzni se ústecký nováček svým divákům alespoň částečně rehabilitoval remízou s Českými Budějovicemi. V dalším zápase porazilo Brno Bohemians 1905 jediným gólem Dostálka. To v Mladé Boleslavi viděli fanoušci gólů hned šest, když jejich tým remizoval 3:3 s Teplicemi.

Alexandre Mendy (vpravo) z Mladé Boleslavi a Jan Hošek z Teplic

Debakl v Plzni byl pro Ústí hodně krutý, takže trenér Svatopluk Habanec celý týden pracoval na tom, aby své zlomené hráče dal psychicky dohromady. Předhodil jim přeborový Proboštov, aby si na něm spravili chuť, vzal je poprvé na soustředění. A vyplatilo se. Tedy alespoň částečně. V 56. minutě úspěšně hlavičkoval domácí Valenta, o plný bodový zisk připravil Ústí až v 72. minutě úspěšnou trefou Mezlík.

Také v Brně chtěly oba celky dokázat, že výhrami v minulém kole krizi zažehnaly. Příliš fotbalové krásy ovšem k vidění nebylo. Už ve čtvrté minutě zaváhala domácí obrana a do brejku uháněli Škoda s Moravcem. Střelu prvního vyrazil brankář Lejsal, dorážku pak na čáře zneškodnil stoper Trousil.

Bohemka neproměnila ani další šance, a tak devět minut před koncem zápasu udeřilo na druhé straně. Richard Dostálek prošel přes celou hostující obranu a nedal šanci ani brankáři Sňozíkovi.

Mladá Boleslav posílila svůj kádr o zkušeného exreprezentanta Šírla, jenž se vrátil z ruské anabáze, v zápase s Teplicemi ale nebyl ani na lavičce. Před utkáním stadion uctil minutou ticha památku exboleslavského hráče Václava Kolouška staršího, který minulý týden zemřel ve věku nedožitých šedesáti let.

Potom už se na hřišti spustil brankostroj. Hosté se dostali už po půlhodině do dvoubrankového vedení, Kulič alespoň dokázal rychle snížit. Ještě do přestávky dokonce Chramosta vyrovnal, ale v 74. minutě Vondrášek dostal ranou pod břevno Teplice znovu do vedení. Přesto se nakonec oba týmy rozešly smírně, minutu před koncem Rolko hlavou vyrovnal.