Rubriky:

1. liga

I s triem nových hráčů jsme měli problémy, přiznával po vítězném derby Chovanec

21. září 2010 07:14

Vůbec se nepřipouštěl, že by jeho tým prestižní derby se Slavií nezvládl. Nepřipouštěl si, že by Sparta Eden nevydrancovala. „Přijde to,“ opakoval během přestávky v šatně hned několikrát a nabádal své svěřence, aby víc běhali a vyhrávali osobní souboje. Nakonec byla víra sparťanské kouče a manažera Jozefa Chovance odměněna a Sparta po rošádách v průběhu druhé půle derby skutečně vyhrála.

 

Jan Handrejch, Právo

Trochu překvapení, že po výhře nad Palermem jste nezůstal u vítězné „sicilské“ sestavy a před derby v ní udělal korektury, které se moc neosvědčily...

Spoléhali jsme, že s třemi novými a čerstvými hráči v sestavě nebudeme mít v derby problémy. Ale měli jsme je, protože Matějovský, Vacek a Kucka neplnili úkoly, které dostali.

V úvodu derby, ale vlastně v celém prvním poločase ovšem hořelo nejen toto trio...

Slavia nás zaskočila agresivní a aktivní hrou, stejně jako soustavným forčekováním a způsobem, jakým získávala většinu odražených míčů. Dlouho trvalo, než jsme její styl přijali a dokázali reagovat.

Problémy vám působila nejen Slavia, ale i způsob soudcování, které rozhodčí nasadil...

I to byl problém, s nímž jsme se vyrovnávali. Dlouho trvalo, než hráči pochopili, že sudí ponechá hře spád a nebude reagovat na jimi reklamované fauly a situace, kdy měl podle nich pískat. Však z toho také hned v úvodu vznikl po Kladrubského extempore před Blažkem úplně zbytečný závar. A nebyl jediný!

Trenér Sparty Jozef ChovanecLetenský kouč Jozef Chovanec připustil, že jeho hráčům dlouho trvalo, než si na soupeře i způsob soudcování zvykli.foto: Právo/Jan Handrejch

V jeden moment dokonce přestal Řepka úplně hrát. Reklamoval aut a doslova vybídl domácí hráče k hodně nebezpečnému brejku...

Nejen Řepka, ale i Kladrubský a Brabec přestali hrát, protože reklamovali aut, který v žádném případě autem nebyl. Naštěstí jsme za to nezaplatili.

Řepka se dokonce ve druhé půli zapojil do vehementní strkanice, po níž se slávisté domáhali na rozhodčím karty. V ten moment červené, neboť žlutou už Řepka měl... Nebál jste, že bude muset z placu?

V takové situaci může člověk očekávat cokoli, protože je jen na rozhodčím, jak ji posoudí.

Spadl vám hodně velký balvan ze srdce, když jste po bídníém výkonu v prvním poločase nakonec Slavii přece jen udolali, Eden vydrancovali, takže sedmibodové manko na vedoucí Plzeň dál nenarostlo?

Bylo to určitě cenné vítězství, ale já k práci nepřistupuji tak, že bych na sobě cítil nějaký balvan. Mužstvu věřím, stejně jako věřím, že zvládneme každý zápas, který nás čeká. Derby nebylo výjimkou.

I tak ale mluvíte o obzvláště cenném vítězství....

Samozřejmě, protože jsme získali další plusové body v utkání, které se hrálo nahoru dolu, mělo výbornou atmosféru a patřilo v lize určitě k těm lepším. I proto, že Slavia chtěla moc vyhrát.

Plusové body jste získali i díky tomu, že jste nakonec poslal na hřiště Podaného, který nejenže hru rozhýbal a oživil, ale podepsal se i pod vítězný gól. Už proti Palermu svým výkonem překvapil, místo v základní sestavě však přesto jisté nemá...

Ale takovými výkony na základní jedenáctku ťuká. Musí je ovšem opakovat, co ovšem platí nejen pro něho, ale i pro další hráče.

Zdeněk Pavlis, Pavel Dosadil, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..