Rubriky:

1. liga

Slavia doufá, že po pěti nezdarech konečně v lize vyhraje

23. září 2010 13:39 - PRAHA/UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Utkání Slovácka se Slavií otevře v pátek od 18:15 program desátého kola první fotbalové ligy. Pražanům se na hřišti Slovácka dlouhodobě nedaří, už šest zápasů v Uherském Hradišti nevyhráli. Naposledy si Slavia připsala plný bodový zisk na půdě nadcházejícího protivníka před více než osmi lety.

Po prolomení smolné série na soupeřových hřištích a vítězství v Příbrami se Slovácko dostalo do fotbalové pohody. Pořadatelé očekávají vyprodaný stadión a výbornou diváckou kulisu.

Pečlivě sledoval derby 

"Slavia má velmi kvalitní tým s hráči vysokých kvalit, kterým můžeme těžko nějakým výrazným způsobem konkurovat. My máme obrovskou výhodu v domácím prostředí," uvedl trenér Slovácka Miroslav Soukup, který nadcházejícího protivníka pečlivě sledoval v pondělním pražském derby.

"Připraveni musíme být na všechny varianty. Na to, že soupeř bude hrát s jedním, se dvěma, nebo i třemi útočníky. V tom je Slavie nečitelná, protože variabilitu hráčů má velkou. Mohou vypustit defenzivního záložníka, když hráli vedle sebe Jarolím a Kisel, Jarda Černý a třeba i Koreš," dodal Soukup. K dispozici už bude mít uzdravené Urbánka a Košúta.

Slavia v lize tápe a fanoušci volají po odvolání kouče Karla Jarolíma. "O žádném ultimátu nevím. Ztráta z derby je nepříjemná, naši fanoušci určitě neprožili nic příjemného. Ve fotbale jako v každém sportu může přijít takové období, kdy se nedaří, prokáže se charakter fotbalistů. Věřím, že už na Slovácku dokážeme získat mnohem lepší výsledek," řekl Jarolím.

Právě k pátečnímu zápasu se celá Slavia i sám Jarolím upínají s nadějí, že se po sérii pěti ligových nezdarů vše změní k lepšímu. Případná další bodová ztráta by už pro Pražany byla velkou komplikací, navíc v dalším kole přivítají rozjetou Plzeň.

"Právě proto bychom chtěli jít do zápasu s Plzní s vědomím, že jsme získali body na Slovácku. Je nám úplně jasné, že Slovácko bude chtít zvítězit a o motivaci bude mít postaráno. Ale proti nám hrají všichni soupeři s velkou motivací, musíme se s tím umět vyrovnat," dodal Jarolím.

Předpokládané sestavy:
Slovácko: Filipko - Kuncl, Mezlík, Košút, Kubáň - Fujerik, Kordula, Volešák, J. Valenta - Nestorovski, Švancara.
Slavia: Vaniak - Čelůstka, Koubský, Trapp, Hubáček - Kisel, L. Jarolím, Ragued, J. Černý - Vyhnal, M. Černý.
Absence: V. Valenta (zranění) - Hloušek, Naumov (rekonvalescence), Vlček (zranění).

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..