Sparta doma ztratila s Boleslaví, Liberec proti Brnu nezaváhal

Jen bod za remízu 1:1 si připsali fotbalisté Sparty Prahy z domácího utkání 10. kola Gambrinus ligy proti Mladé Boleslavi. Úřadujícího mistra uchránil od prohry brankou z 83. minuty útočník Bony Wilfried. Ve druhém sobotním duelu dal Liberec zapomenout na nepřesvědčivé výsledky z poslední doby a porazil Zbrojovku Brno 3:1. Již v pátek prohrála Slavia na hřišti Slovácka vysoko 0:3.

Sparťan Tomáš Řepka brání mladoboleslavského Jana Chramostu.

Boleslavští byli na Spartě blízko otevření skóre hned ve čtvrté minutě, branka Dimitrovského ale kvůli ofsajdu neplatila. Po půl hodině hry spálil tutovku hostující Chramosta, jehož střelu z malého vápna bravurně lapil Blažek, ani následná dorážka Mendyho do odkryté branky gólem neskončila. Na druhé straně pak chyboval stoper Rolko, Kadlec se řítil sám na Millera, i ten ale svůj tým podržel.

<span class="imgTitle">Vladimir Dimitrovski z Mladé Boleslavi odkopává míč před Bonym Wilfriedem ze Sparty.</span><span class="author">foto: <a href="http://www.pravo.cz/">Právo</a>/Petr Horník</span>

<span>S blížícím se závěrem prvního dějství přibývalo okének ve sparťanské defenzivě, čehož Středočeši využili. Při rohovém kopu Táborského se nedomluvili Blažek s Řepkou a Lukáš Opiela prostřelil hradbu těl před sebou. A to ještě mohla Boleslav do poločasu vést o dva góly, Fabiánův centr si totiž málem do vlastní brány srazil Řepka.</span>

<span>V 65. minutě zůstal sparťan Wilfried nikým nekrytý na malém vápně, ve vyložené šanci ale pálil vysoko nad. Útočník Pobřeží Slonoviny své zaváhání napravil sedm minut před koncem, kdy hlavičkou na zadní tyč srovnal na konečných 1:1. To už byl na hřišti i Radek Šírl, posila Boleslavských z Petrohradu.</span>

<span><span>Liberec v minulém kole utrpěl debakl 0:4 v Olomouci, následně vypadl s Karvinou i z Ondrášovka Cupu, a tak před zápasem s Brnem nebyl v ideální pozici. Severočechy ale uklidnil už v 16. minutě Kelič, který po rohovém kopu překonal hlavou Lejsala. Slovan si udržoval mírnou územní převahu a po změně stran navíc opět udeřil.</span></span>

Marcel Gecov (vlevo) z Liberce v boji o míč s Tomášem Poláchem z Brna.foto: <a href="http://www.ctk.cz/">ČTK</a>/Rdek Petrášek

V 52. minutě si naběhl na Štajnerův centr Nezmar a střelou v pádu poslal domácí do dvougólového vedení. Za dalších deset minut vybídl aktivní Štajner ke skórování Dejmka, který hlavou zvýšil na 3:0. Brněnští se v závěru dočkali alespoň čestného úspěchu, když skóroval Došek. Liberec se posunul na šesté místo, Brno naopak vinou horšího skóre spadlo na předposlední, patnáctou příčku.