Rubriky:

1. liga

Trénovat nebudu, to je hrozná práce, ví Starka

3. října 2010 08:04 - PŘÍBRAM

Příbramský bos Jaroslav Starka na sobotní oslavu pětapadesátin hned tak nezapomene. Příbram dala po 337 minutách gól, nepočítaje Limberského vlastence v Plzni, vyhrála 2:0 nad Jihočechy a on u toho byl nejen jako vedoucí mužstva, ale koučoval tým společně s Františkem Kopačem, který má licenci. „Trenéřinu bych dělat nechtěl, je to hrozně těžká práce. Zůstanu u vedoucího mužstva,“ přiznal po utkání.

 

Milan Malíček, Právo

Vedl jste mužstvo skutečně vy?

Na lavičce jsem byl jako vedoucí mužstva. Taktiku jsem nechal na odborníkovi, tomu nerozumím. Domlouvili jsme se s Františkem Kopačem na střídání. S mladým Šlapákem to vyšlo, dal druhý gól. Jinak jsem spíš povzbuzoval. Já jsem motivátor. Na kluky jsem víc hodný než přísný.

Co jste hráčům řekl před utkáním?

Sedli jsme si spolu a já jim řekl, aby zapomněli na to, co bylo. To už neexistuje. Hrajeme doma a to musí být vidět. Zdůraznil jsem, aby hráli ofenzivní fotbal a podali takový výkon, který uspokojí diváky i je samotné. I kdyby to nevyšlo, aby mohli odejít ze hřiště se vztyčenou hlavou, že pro úspěch udělali maximum. To splnili.

Jak vám bylo, když si hráči vytvářeli jednu šanci za druhou a gól ne a ne dát?

Nebyl jsem nijak zvlášť nervózní, na to už jsem dost starej. Když ale Pleško nedal ve velké šanci gól ani levou nohou, říkal jsem si, že to už není normální. Jsem založením optimista, takže navrch měla myšlenka, že to musí přijít. Věřil jsem, že se něco narodí a ten gól dáme. Narodilo se. Pleško dal branku dokonce pravou nohou a všechno dovršil mladý Šlapák.

Majitel fotbalové Příbrami Jaroslav Starka se raduje společně s Borkem z vítězství nad Českými Budějovicemi.Majitel fotbalové Příbrami Jaroslav Starka se raduje společně s Borkem z vítězství nad Českými Budějovicemi.foto: Právo

Vytýkal jste v poločase něco hráčům?

Řekl jsem jim, ať pokračují v takovém výkonu a určitě to přijde.

Vyhráli jste po nejlepším výkonu podzimu, takže nového trenéra už hledat nemusíte...

Trenéřinu bych dělat nechtěl, je to hrozně těžká práce. Dostat v našich podmínkách s hráčů maximum, to je strašně obtížné. Zůstanu u funkce vedoucího mužstva a motivátora.

Kdo by měl do Příbrami přijít?

Jednáme s Vlašimí o Romanu Nádvorníkovi. Oni teď měli těžký týden, proto to zatím nevyšlo. Věřím, že v nadcházejícím týdnu jednání dotáhneme a přijde k nám.

Co pro vás vítězství nad Budějovicemi znamená?

Pro nás to jsou velmi cenné tři body. Věřím, že mužstvo dokáže zopakovat výkon ze sobotního utkání.

Nelitoval jste angažování Martina Hřídela?

Je to slušný člověk, prostě to nevyšlo. To se stává.

Bylo sobotní vítězství tím nejhezčím dárkem k pětapadesátinám?

Už před zápasem jsem dostal dárek o hráčů, realizačního týmu a členů vedení klubu. Klukům jsem poděkoval a požádal je, aby mi dali ještě jeden - vítězství. To splnili, takže jsme večer oslavili tři body i narozeniny. Měl jsem z toho opravdu velkou radost.

Hráči se po utkání těšili na pečené sele. Slavili byste i po porážce?

Sele by určitě bylo, oslava také, ale asi ne tak příjemná jako po výhře.

Může tohle vítězství mužstvo nakopnout?

O tom jsem přesvědčený. Hráči moc chtěli a dokázali to. Zase hráli fotbal, na jaký se dá dívat a vzpomněli si, že umějí dávat i góly. To je pozitivní.

 
Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..