Rubriky:

1. liga

Teplický záložník Kalivoda dává góly a váží si důvěry trenéra

3. října 2010 10:46

Stává se ústřední postavou teplických fotbalistů. A to zpočátku sezóny neměl záložník David Kalivoda ani místo v sestavě. Dostal se do ní až po odchodu Štěpána Vachouška v průběhu podzimu na hostování do pražské Sparty. „Hodně mi pomáhá důvěra trenéra. Vážím si toho, že mi dává prostor k tomu, abych se mohl prosadit,“ říká Kalivoda, který gólem z penalty rozhodl zápas Teplic s Libercem.

 

Libor Zavoral, ČTK

Byl jste určený na pokutový kop jako jednička?

Konkrétní pořadí střelců penalt v týmu nemáme. V tu chvíli jsem byl na hřišti asi nejzkušenější a příslušelo mi, abych to vzal na sebe.

Překonal jste libereckého gólmana Bičíka. Znáte se?

Vzpomínám si, že jsme proti sobě hráli při derby Slavie se Spartou, když jsem působil v Edenu. David Bičík chytal za letenský tým zrovna v zápase, v němž zaskakoval za vyloučeného Petr Koubu.

Jak byste penaltovou exekuci popsal?

Zpočátku jsem přemýšlel, kam vystřelím. Pak jsem se rozhodl pro jednu stranu a dal jsem ránu do vybraného místa.

V sedmi ligových startech jste zaznamenal už tři góly. Jste spokojen s touto bilancí?

Důležitější jsou týmové výsledky. Po špatném začátku sezóny jsme se zvedli a v posledních dvou kolech jsme vyhráli bez inkasovaného gólu. I když terény spíše nahrávají bojovnosti, než pohlednému fotbalu. Proto jsme rádi za každý bodový příspěvek, který nás posouvá do míst v tabulce, na nichž jsme se chtěli pohybovat.

Čemu přičítáte svoje dobré výkony?

Cítím důvěru trenéra a to je pro mě hodně podstatná věc. S tím roste i sebedůvěra. Pozice ofenzivního záložníka mi sedí ze všech postů asi nejvíce. Jako mužstvo musíme pokračovat v dosavadní hře, která nám přináší body.

Ještě k zápasu s Libercem. Jaký vlastně byl?

Před utkáním jsme si říkali, že tři body proti Olomouci dostanou tu pravou váhu, až porazíme i Liberec. Zaplaťpánbůh se nám to podařilo. Dali jsme gól a soupeř ne. Zlepšila se i defenziva, která je základem úspěchu. To je povzbuzení pro kluky vzadu i celý tým.

Jak využijete nastávající reprezentační pauzu?

Budeme mít čas regenerovat a nabrat síly po zátěži z minulých týdnů. Věříme, že dobře potrénujeme na příští zápas na Spartě.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..