Rubriky:

1. liga

Sparta je lepší než Plzeň, tvrdí olomoucký trenér Psotka

5. října 2010 10:38 - OLOMOUC

Olomoucký zázrak se zaseknul. Po spanilém tažení úvodními devíti ligovými koly fotbalisté Sigmy při souboji se Spartou podruhé za sebou prohráli, podruhé za sebou nevstřelili ani gól a ztratili i domácí neporazitelnost. Svěřenci trenéra Psotky postupně přemohli Jablonec, Ústí, Brno a Liberec. Jen s Boleslaví remizovali. V bitvě s úřadujícím obhájcem však měli prakticky jedinou vyloženou šanci. A když ještě rozhodčí proti nim nařídil těsně před koncem penaltu, připomínali býka útočícího na rudou muletu.

 

Petr Horník, Právo

Podle televizního záznamu Rossi rukou v pokutovém území zahrál. „Jenže byla nastřelená. Penalta se pískat neměla,“ čertil se Aleš Škerle, kapitán Sigmy. Před sezónou jsme absolvovali školení a pokud podle výkladu pravidlové komise jde míč do těla a teprve poté do ruky, která navíc nejde úmyslně proti balónu, nejde o penaltu. Přitom proti nám byla už v Plzni a teď se Spartou,“ zlobil se i olomoucký trenér Zdeněk Psotka, který rozhodčím řádně vyčinil už v průchodu ke kabinám.

Však se také domácí borci na rozhodčího Drábka vrhli jako supi. Ale protesty k ničemu nevedli. Rozhodčí penaltu neodvolal. „Nemá cenu se stavět na hlavu. Ruka byla, byť zřejmě nešlo o ruku penaltovou. Pochopitelně jsme naštvaní, ale emoce prostě k fotbalu patří. Je třeba vidět i skutečnost, že Sparta nás prakticky k ničemu nepustila,“ vykládal olomoucký brankář Petr Drobisz. „Ale nezasloužili jsme si prohrát. Už kvůli fantastickým fanouškům,“ vyzdvihl olomoucký brankář návštěvu přesahující jedenáct tisíc diváků.

Pražané převyšují Západočechy v defenzivě

Olomoucký tým však svým fandům mnoho radosti neudělal. Už podruhé vyšel gólově naprázdno. Neuspěl před týdnem v Teplicích. Teď hráči Sigmy nenašli recept na obranu Sparty. „Musíme hru zjednodušit, aby přišly šance. Všichni jsou proti nám zalezlí. Těžko se s tím vyrovnáváme,“ věděl Drobisz.

„Jenže už poněkolikáté jsme se setkali s trendem rozhodčího, který hrubé fauly netrestal kartami. Hra je rozkouskovaná, nemůžeme pak hrát kombinačně. A je jen otázkou času, kdy někteří hráči vypadnou ze sestavy kvůli zranění,“ vztekal se Škerle.

Olomoucký trenér Psotka se s odstupem minut pocitu křivdy nezbavil, ale kvalitu Sparty přeci jen uznal. „Sice jsme měli převahu, ale nevytvořili jsme si šance. Viděl jsem v naší hře spoustu nedostatků, které musíme odstranit, abychom Spartu příště porazili.“

A jak vidí nyní bitvu svého týmu o čelo tabulky? „Myslíme jen na další zápas, nechci spekulovat,“ kroutil hlavou Psotka, jehož tým už hrál i zápas s Plzní. Se Západočechy remizovala Sigma 2:2 hned v prvním kole. Kdo je tedy žhavějším kandidátem na titul podle Psotky? „Jde jen o hypotézy. Ale když srovnám ta dvě utkání, je Sparta lepší. Má lepší defenzivu.“

Radek Malina, Petr Marek, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..