Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Při zásahu proti fandům Sparty v Hradci jsme nepochybili, míní policie

13. října 2010 10:05 - HRADEC KRÁLOVÉ

Policisté při zákroku proti fandům Sparty po červencovém utkání první fotbalové ligy v Hradci Králové podle odboru vnitřní kontroly nijak nepochybili. Policie proto trestní oznámení, které kvůli zákroku podali sparťanští fanoušci ze sdružení Dvanáctým hráčem jsme my, odložila. Informovala o tom Lenka Burýšková z královéhradecké policie. Fandové Sparty podnikají další právní kroky.

 

Jan Handrejch, Právo

"Nebylo zjištěno důvodné podezření ze spáchání trestného činu ze strany policie," uvedla Burýšková.

Fanoušci Sparty na svém webu tvrdí, že policejní složky a jejich systém vnitřní kontroly evidentně selhaly. "Vzhledem k tomu jsme byli nuceni se obrátit na tak trochu mimopolicejní instituty a uvidíme, jestli je možné v demokratické zemi v anonymitě policejního davu šikanovat občany jen tak beztrestně," uvedli fanoušci.

Ti kontaktovali například ombudsmana, ministra vnitra Radka Johna nebo podali trestní oznámení na Vrchní státní zastupitelství v Praze. "Neděláme si velké iluze o tom, jak bude s dalšími podáními naloženo, stále však doutná jiskřička naděje," uvedli fanoušci.

Fanoušci Sparty tvrdí, že zákrok policistů byl neopodstatněný a nezákonný. Sparťanských příznivců přijelo do Hradce Králové 17. července několik stovek a viděli porážku úřadujícího mistra od ligového nováčka 1:2.

Po utkání nastoupilo asi 200 fandů do připravených autobusů, které je měly odvézt na nádraží. Podle policie ale cestou autobusy poničili - rozbili okna, poškodili dveře a zničili vnitřek vozů. Dopravní podnik škodu vyčíslil na zhruba 60.000 korun.

Policie pak před nádražím všechny pasažéry autobusů spoutala a legitimovala. Tři lidé byli při zákroku zraněni a zdravotníci je převezli k ošetření do nemocnice.

ČTK

Zrušit


Časová osa: FORTUNA:LIGA

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..