Rubriky:

1. liga

Výkonný výbor zřídí funkci protikorupčního agenta

21. října 2010 18:57 - PRAHA

Výkonný výbor Českomoravského fotbalového svazu spustí projekt Fotbal proti korupci. Na jeho základě bude zřízena funkce protikorupčního agenta, který bude zaměstnancem svazu a bude mít na starosti všechna vyšetřování korupčních případů a komunikaci s policií.

 

René Volfík, ČTK

Protikorupční agent by měl navázat na funkci bezpečnostního manažera, kterou dříve na svazu vykonával Miroslav Platil, jenž je v současnosti šéfem Slavie. Vybrán bude na základě výběrového řízení.

"Bude zaměstnancem svazu a bude napojen na protikorupční policii," uvedl mluvčí svazu Petr Svěcený po dnešním jednání výkonného výboru. "Dosud jsme s policií komunikovali přes najaté právníky, proto bychom rádi, aby to nyní dělal přímo zaměstnanec svazu, tedy tento agent," doplnil předseda svazu Ivan Hašek.

Od 1. ledna bude také zřízena neveřejná e-mailová adresa pro sběr podnětů a podezření z korupce. "A právě protikorupční agent se těmito podněty bude zabývat, bude je následně řešit s policií a informovat výkonný výbor," dodal Svěcený

Výbor zároveň schválil záměr vytvořit funkci ombudsmana. "Bude mít kompetence vymezené stanovami ČMFS a měl by to být člověk, který je volný ve fotbalovém hnutí. Jeho funkce je zařazena do novým stanov svazu, které se budou schvalovat na únorové valné hromadě. Ombudsman by zároveň měl úzce spolupracovat s protikorupčním agentem," uvedl Hašek.

Bylo rovněž schváleno vytvoření cestovní kanceláře Fotbal Travel a.s., která bude mít na starost distribuci lístků na zápasy českých reprezentací v zahraničí. Jednapadesát procent firmy bude patřit ČMFS a zbytek cestovní kanceláři Čedok.

Nově založené konto Solidarita

"Zjednoduší to distribuci lístků. Zároveň budeme mít všechny fanoušky pod kontrolou, jelikož budeme mít soupis všech jmen, které si lístek koupí. K tomuto kroku nás motivovaly i nedávné události se srbskými fanoušky," uvedl Svěcený s odkazem na řádění chuligánů před kvalifikačním zápasem Itálie se Srbskem.

Kromě toho svaz zřídí konto Solidarita, z něhož bude čerpat, pokud bude vyplácet peníze fotbalovým klubům, které budou postiženy přírodními katastrofami, jako se tomu stalo v létě v Liberci.

"Po posledních povodních jsme dostali od UEFA dar v hodnotě 280 tisíc eur, které jsme přerozdělili mezi poškozené kluby. Pomohli jsme i z vlastních prostředků, složili se i reprezentanti. Na UEFA však nemůžeme žádat každý rok, takže si musíme vytvořit ochranu sami. O tom, jak se toto konto bude naplňovat, rozhodne valná hromada," uvedl Hašek.

Výkonný výbor dnes rovněž dostal zprávu o fungování dceřiných společností Junior Football a Public Football, který od svého vzniku v roce 2009 přinesly českému mládežnickému a neprofesionálnímu fotbalu částku šest milionů korun.

"Já považuji takovou částku za mimořádný úspěch. Dosud se přitom obě společnosti musely potýkat s tím, že partneři přistupovali k novému projektu nedůvěřivě. Teď už mají tyto společnosti první smlouvy uzavřené a měly by další partnery hledat snáze. Proto věřím, že v budoucnu přinesou neprofesionálnímu fotbalu ještě mnohem více prostředků," řekl místopředseda svazu Jindřich Rajchl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..