Rubriky:

1. liga

Po výhře Slavie zněl Edenem vítězný pokřik. Někteří už zapomínali text, říká Kisel

25. října 2010 07:22

Krize, nekrize, hraje si to svoje a prožívá skvělou sezónu. Nemít Karola Kisela, byla by fotbalová Slavia v Gambrinus lize už dávno poslední. Hráč, který se v Edenu nečekaně zjevil po svém letním návratu z Austrálie, drží sešívané nad vodou. V neděli je nasměroval k výhře 4:0 nad Českými Budějovicemi. Trefil se pošesté v podzimní lize a Slavia ukončila sérii osmi kol bez výhry.

 

Milan Malíček, Právo

Jak vám bylo, když jste po odpolední výhře Brna nastupovali proti Jihočechům jako poslední tým tabulky...?

Nic se neměnilo, do zápasu jsme šli s tím, abychom vyhráli. Bylo jedno, jak hráli ostatní. Chtěli jsme vyhrát a jsem moc rád, že se nám to podařilo a konečně jsme tu nepříjemnou sérii zlomili a doufám, že zároveň nastartovali vítěznou.

Ale přece jen, nestrašilo vás vědomí, že je Slavia šestnáctá?

Mě nestrašilo. Je samozřejmě nepříjemné, že jsme takhle dole. Určitě jsme se však soustředili na to, abychom konečně vyhráli. Cíl jsme měli už předtím, bez ohledu na ostatní výsledky.

Jak se vlastně zrodila první výhra po osmi kolech bez vítězství?

Určitě nám pomohl první gól, pak se hraje lépe. Jsem rád, že se chytili i další kluci a dali nějaké góly. Hlavně je pro mě důležité, že jsme konečně uhráli nulu. Doufám, že v dalších zápasech to bude podobné, potom můžeme vyhrávat.

Věříte, že výhra nad Českými Budějovicemi bude pro Slavii znamenat restart sezóny?

Samozřejmě! Ta série byla nepříjemná, nezvyklá. Kluky svazovala, takže jsem moc rád, že se nám podařilo vyhrát a teď na to musíme navázat.

Slávista Karol Kisel hlásí tuplovanou porci gólů, kterou si připsal v pohárovém duelu s Ústím nad Labem.Pozor na něj, má formu jako hrom...foto: ČTK/Kateřina Šulová

Dal jste svůj šestý gól. Zatím jste jich v jedné sezóně dal nejvíc sedm, takže útočíte na svůj rekord.

Jsem moc rád, že se mi daří. Nějaké góly jsem dal i v poháru, takže zatím to jde výborně. Jsem moc spokojený s tou bilancí, budu se snažit přidat branku v každém zápase.

Znovu jste se pohyboval pod hrotem. Nevystřílíte si nakonec roli klasického útočníka?

Na takovém postu jsem ještě nikdy v kariéře nehrál. Ale je pravda, že se tam snažím pohybovat. Moc útočníků nemáme, tak se tam dotahuji víc. Daří se mi, budu se o to snažit dále.

Je to paradox. Slavia hraje o záchranu, ale vám se nebývale daří.

Mám už nějaké zkušenosti, možná se s tím umím lépe psychicky vyrovnat. Snažím se povzbudit další kluky, říkal jsem jim, že to přijde. Že musíme hrát dál nátlakově a zlomit to. Mně se dařilo, z toho plyne větší pohoda, kterou jsem měl.

Dá se říci, že prožíváte své nejlepší fotbalové období?

To s ohledem na tabulku nemohu říci. Z Austrálie jsem ovšem přišel ve velké pohodě, cítím se opravdu hodně dobře.

Tabulka je mimořádně vyrovnaná, ještě zdaleka nemáte vyhráno.

To si dobře uvědomujeme. Ale stačilo by vyhrát třeba třikrát za sebou a potom tabulka může vypadat úplně jinak Nemyslím si, že by Slavia patřila na chvost tabulky. Nějaké problémy máme, ale doufám, že se dostaneme do klidného středu. Potom se i ostatním klukům bude hrát úplně jinak.

Jak prožíváte situaci svého Sydney? Vyhrál jste s nimi letos titul, ale teď se v australské lize také ocitli na posledním místě.

V neděli vyhráli 3:0, tak jsem hned psal trenéru Lavičkovi, že jim moc gratuluji. Měli jsme šťastný den, oba jsme prolomili špatnou sérii. Netušili jsme my ani Sydney, že na tom budeme takhle... Jsem ve spojení také s bývalými spoluhráči a jsem moc rád i za ně. Zařvali si v kabině beze mě.

Vy jste měl při vítězném pokřiku v Sydney nějakou roli?

Samozřejmě. Oni tam něco takového neznali, tak jsme je to museli trochu naučit.

A co pokřik v kabině Slavie? Ten jste si zatím v Edenu moc nevychutnal...

Teď jsme si ho užili moc! Tady to mají na starosti staroslávisté. Možná někteří už pomalu zapomněli text. Musíme to oprášit a vyhrávat více.

Pavel Dosadil, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..