Liberec bral body díky Kieselovi

LIBEREC

Kiselův gól z trestného kopu ve druhém poločase zajistil fotbalistům Liberce tři body v zajímavém zápase 11. kola Gambrinus ligy, který řídila poprvé řídila rozhodčí Damková a domácí klub při něm navíc pokřtil novou velkoplošnou obrazovku na stadiónu U Nisy. TABULKA A VÝSLEDKY DALŠÍCH ZÁPASŮ V ČLÁNKU

První vážnější střelu na branku vyslal domácí Koloušek, gólman Kafka byl však na místě. O chvíli později ale pronikl do libereckého pokutového území Kulič, jenže slibnou akci váhavostí pokazil. Severočeši poté zahrozili dělovkou Janů, s níž si brankář Jihočechů poradil. Na sklonku úvodní dvacetiminutovky se už favorizovaný tým dočkal vedoucího gólu. Ančic ideálně vysunul Kolouška, který obešel i gólmana a do prázdné branky s přehledem skóroval. V závěru první půle bylo ale nečekaně rušno na opačné straně hřiště. Nejprve Chlebek po Kuličově centru hlavičkoval těsně vedle Kinského branky. Vzápětí si na Matouškovu zpětnou přihrávku naběhl Vozábal a jeho tvrdá střela prosvištěla kolem levé tyče.

Druhý poločas začal tak jako končil ten první. Tedy aktivitou hostí, kteří záhy dokázali vyrovnat. Po rohovém kopu se odražený míč dostal k Plockovi a hbitý záložník z voleje prostřelil Kinského. Do hry Liberce se vloudila nervozita, jeho útoky postrádaly rychlost a nápaditost. Pospíšil hlavičkoval jen do boční sítě a jihočeská defenziva pak odolala až do 71. min. Po faulu Chlebka na Kolouška zahrával Kisel trestný kop z více než dvaceti metrů a nádhernou střelou se trefil přímo do horního růžku - 2:1.

"Jsem rád, že kromě Kolouška máme i dalšího exekutora standardních situací. Nejdřív se mi zdálo, že soupeřova zeď stojí poněkud blízko, ale nakonec se nacházela v takové vzdálenosti, kde měla být," usmál se po zápase liberecký kouč Ladislav Škorpil. Jeho protějšek Pavel Tobiáš poznamenal: "Ve svižném utkání s oboustranným nasazením jsme herně nezklamali. Myslím, že jsme sahali po bodu, k němuž nám scházelo lepší řešení některých akcí. Loni jsme v Liberci dostali pět gólů, takže z toho pohledu je pro nás zlepšení."

Slovan Liberec vs. SK České Budějovice 2:1
Branky: 18. Koloušek, 71. Kisel - 48. Plocek. Rozhodčí Damková, ŽK: Horejš, Chlebek (oba ČB), Diváci: 5258, poločas 1:0.
Sestavy:
Liberec: Kinský - Pilný, Holeňák, Valachovič, Janů - Kisel, Langer, Koloušek, Ančic - M. Pospíšil (89. Hodúr), Hološko (70. Slepička).
České Budějovice: Kafka - Pončák, Horejš, Penner, Leština - Vozábal, Chlebek, Sivok, Plocek (84. Lafata) - Kulič, Matoušek (76. Gruber).