1. liga

Plzeň vyhrála v Ostravě, liberecký Štajner zničil Hradec Králové

6. listopadu 2010 15:48 - PRAHA

Po páteční domácí prohře pražské Slavie s Jabloncem pokračovalo v sobotu 15. kolo fotbalové Gambrinus ligy dvěma zápasy. Suverénně vedoucí Plzeň vyhrála na hřišti Baníku Ostrava 2:0 po gólech Rajtorala a Koláře, zápas přerušily výtržnosti fanoušků. V souboji sousedů z našlapaného středu pak Liberec roznesl Hradec Králové 3:0, dvě branky domácích vstřelil záložník Jiří Štajner.

Jaroslav Ožana, ČTK

Plzeň se oklepala z první porážky v ročníku od Mladé Boleslavi a po výhře nad Teplicemi slavila vítězství i na horké půdě Baníku Ostrava. Po šestnácti odehraných minutách byl zápas přerušen, když se na hřiště dostal slzný plyn, který policie použila proti agresivním fanouškům.

Zhruba po dvaceti minutách se hráči vrátili z kabin a pokračovalo se v zápase. A hosté se hned mohli radovat - bývalý hráč Baníku Rajtoral si vyskočil na centr Horvátha a otevřel skóre. Plzeň měla i v dalším dějství herně navrch, což se nelíbilo domácím fanouškům, kteří ani ne po hodině hry houfně opouštěli stadion. Druhý gól hostí v podání Koláře tak už viděli jen ti nejvěrnější.

Liberec porazil Hradec Králové

Před závěrem podzimní části ligy bude mít z našlapaného středu tabulky více klidu Liberec, který porazil Hradec Králové 3:0 a uspěl po výhře na Slovácku uspěl pod novým koučem Petrem Radou i v jeho domácí premiéře.

Hostující trenéři jako jeden z hlavních úkolů před zápasem určili uhlídat Jiřího Štajnera, ale právě to se Hradci absolutně nedařilo. Poprvé liberecký špílmachr skóroval v 63. minutě, podruhé se prosadil o třináct minut později. Na konečných 3:0 upravil dvě minuty před koncem Kerič. Třísté ligové utkání si připsal záložník Papoušek.