1. liga

Olomouc roznesla Budějovice, Bohemians vyhráli v Teplicích

7. listopadu 2010 16:51 - PRAHA

Čtyřmi zápasy pokračovalo v neděli 15. kolo nejvyšší fotbalové soutěže Gambrinus ligy. Olomouc na svém hřišti deklasovala České Budějovice 5:1 a minimálně do pondělí se posunula před Spartu na druhé místo v tabulce. Kontakt se špičkou ligy ovšem ztratili fotbalisté Mladé Boleslavi a Teplic, kteří prohráli doma se Slováckem, resp. Bohemians 1905.

Vladislav Galgonek, ČTK

Třetí Olomouc měrou vrchovatou odčinila klopýtnutí v Hradci Králové a proti Českým Budějovicím si pořádně zastřílela. Už v jedenácté minutě se prosadil Ordoš, pak se trefili ještě Šultes a Hubník. Poslední dva góly domácích padly dokonce ve druhém poločase v rozmezí pouhé minuty.

Devítizápasová série bez porážky v podání Mladé Boleslavi skončila dnes v zápase  se Slováckem. To se naopak překvapivou výhrou 3:2 vyhrabalo z výsledkové krize. Hosté vedli po hodině hry už o dvě branky, pak sice snížil Kulič, ale na třetí branku Ondřejky už domácí dokázali odpovědět jen snížením zásluhou Kysely. Slovácko porazilo Boleslav teprve podruhé z osmi zápasů.

Nedařilo se ani Teplicím, které navázaly na prohru v Plzni a pohárové selhání s Budějovicemi domácí porážkou s Bohemians 1905. Klokani vyhráli 2:0 zásluhou branek Škody a Štohanzla a Teplice porazili po dlouhých sedmi letech.

Ze sestupových příček se nepodařilo odpoutat Brnu, které podlehlo Příbrami. Jediný gól zápasu zařídil v 68. minutě Michal Klesa. Trenér Roman Nádvorník na lavičce Příbrami slavil premiérovou ligovou výhru.

Fotbalová Gambrinus liga, 15. kolo:
Slavia Praha - Jablonec 0:3
Branky: 29. Pekhart, 36. Lafata, 74. Zábojník.
Mladá Boleslav - Slovácko 2:3on-line
Branky: 68. Kulič, 87. Kysela - 10. Fujerik, 56. Švancara, 72. Ondřejka.
Olomouc - České Budějovice 5:1on-line
Branky: 11. Ordoš, 40. Šultes, 49. Hubník, 68. Laštovka, 69. Hořava - 87. Otepka.
Teplice - Bohemians 1905 0:2on-line
Branky: 34. Škoda, 77. Štohanzl.
Pondělí - 18:00 Sparta Praha - Ústí nad Labemon-line