Rubriky:

1. liga

Policie obvinila po zápase v Liberci pět hradeckých fanoušků

8. listopadu 2010 16:36 - LIBEREC

Sobotní zápas 15. kola fotbalové ligy v Liberci bude mít dohru před soudem. Policie dnes obvinila pět fanoušků Hradce Králové ve věku od 27 do 35 let z výtržnictví. Za to jim hrozí až dva roky vězení. Souzeni budou ve zkráceném řízení, verdikty by tak měli vyslechnout do dvou týdnů, řekla dnes ČTK mluvčí liberecké policie Ivana Baláková.

 

Jan Handrejch, Právo

Policisté podle Balákové zadrželi během utkání pět fanoušků. "Sedmadvacetiletý muž z Hradce Králové se bude zodpovídat z přečinu výtržnictví za to, že v průběhu zápasu vhodil na hrací plochu dýmovnici a pak dokonce ještě hodil směrem ke stanovišti pořadatelů dělobuch, který jen šťastnou náhodou nikoho nezranil," uvedla Baláková.

Pětatřicetiletý muž z Náchodska zase napadl nejprve slovně a pak také fyzicky jednoho z pořadatelů, jenž ho usměrňoval kvůli nevhodnému chování. Ze stejného skutku jsou obviněni další tři fanoušci ve věku 27, 31 a 35 let z Hradce Králové, Pardubic a Trutnova, kteří fyzicky napadli pracovníka bezpečnostní agentury. "Ten se stejně jako v předchozím případě pokoušel sjednat pořádek," dodala mluvčí.

Do Liberce dorazilo v sobotu asi 400 příznivců Hradce Králové a v jejich sektoru to vřelo od první minuty. Kromě hlasitého povzbuzování se chovali velmi neukázněně a po 25 minutách začali vytrhávat sedačky. Dva pořadatelé byli zranění a situaci musela řešit policie. Problémoví fanoušci zůstali na služebně až do noci. "Škody na stadionu jsou minimální, jen několik vytrhaných sedaček," řekl ČTK mluvčí Slovanu Lukáš Váňa.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..